W piecu marihuana, w ogródku konopie

19.07.2018

W piecu marihuana, w ogródku konopie

Policjanci z częstochowskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 26-latka podejrzanego o udzielanie, posiadanie i uprawę narkotyków. Śledczy znaleźli u niego na posesji prawie 56 gramów marihuany. Część suszu schowana była w nieczynnym piecu. Stróże prawa zabezpieczyli też kilka krzaków konopi indyjskich, które rosły w ogródku warzywnym. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego dozór.

We wtorek rano śledczy z częstochowskiego wydziału kryminalnego wkroczyli na posesję jednego z mieszkańców powiatu. Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że może znajdować się tam uprawa konopi indyjskich. Przypuszczenia te potwierdziły się. Podczas przeszukania domu i pomieszczeń gospodarczych stróże prawa znaleźli łącznie blisko 56 gramów zielonego suszu. Wykonane testy wskazały, że to marihuana. Część narkotyków schowana była w nieczynnym piecu. Z kolei w przydomowym ogródku, oprócz warzyw, rosły też krzaki konopi indyjskich, sięgające nawet 2 m.

W toku wykonywanych czynności śledczy ustalili, że zatrzymany do sprawy mężczyzna handlował też gotowym suszem. 26-latek podejrzany jest o posiadanie i udzielanie innym narkotyków oraz uprawę konopi. Wczoraj prokurator przedstawił mu zarzuty i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły