W pożarze stracili wszystko. Ruszyła pomoc dla Pani Sylwii i jej rodziny

04.01.2024

W pożarze stracili wszystko. Ruszyła pomoc dla Pani Sylwii i jej rodziny

Pani Sylwia od 17 lat pracuje jako salowa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im.  NMP w Częstochowie, dbając, aby pacjenci placówki wracali do zdrowia w dobrych warunkach. – Każdy, kto miał z nią kontakt, mówi o tym, jak dobrym i życzliwym jest człowiekiem – podkreśla Agnieszka Sanojca, która jest organizatorką zbiórki na rzecz Pani Sylwii i jej rodziny. Zachęcamy do jej wsparcia!

Na kilkanaście dni przed Świętami, 6 grudnia Panią Sylwię i jej rodzinę spotkała wielka tragedia. Spłonął dom, w którym mieszkała z mężem, nastoletnim synem i swoją mamą. Cała rodzina w jednej chwili została tylko z tym, co miała ze sobą, wychodząc rano do pracy i szkoły.  Pożar domu w Biestrzykowie Wielkim (gmina Kobiele Wielkie) gasiło dziesięć zastępów straży pożarnej. Sygnał o pożarze strażacy otrzymali około godziny 13,gdy straż dojechała na miejsce, dom był już całkowicie objęty pożarem. Dom wraz z całym dobytkiem, dorobkiem całego życia doszczętnie spłonął i nadaje się wyłącznie do rozbiórki.

“Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą. 6 grudnia spłonął doszczętnie dom naszej Koleżanki. Mieszkała w nim z całą swoją Rodziną. Potrzeby są tak ogromne, że potrzebne jest wsparcie każdej osoby i każda złotówka – apeluje społeczność Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie

Dom, który w marcu zeszłego roku odziedziczyła po swojej babci i który wyremontowała z mężem z kredytu bankowego. W tej chwili cała rodzina została bez dachu nad głową, beż żadnych rzeczy i bez możliwości finansowych, aby odbudować dom. Tymczasowy lokal zapewniła rodzinie gmina Kobiele Wielkie, a pracownicy szpitala zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy i środków na pierwsze potrzeby.

Zbiórka, którą postanowiliśmy zorganizować jako współpracownicy pani Sylwii, jest niezbędna, aby życie Jej i jej Rodziny wróciło do normalności. Przed nimi rozbiórka, uprzątniecie terenu, zorganizowanie tymczasowego mieszkania a później może odbudowa, a to wymaga środków finansowych, a dom nie był ubezpieczony”

 

 

  • red.
Najnowsze artykuły