W sklepie monopolowym uruchomili wypożyczalnię sprzętu sportowego

13.02.2022

W sklepie monopolowym uruchomili wypożyczalnię sprzętu sportowego

W jednym ze sklepów monopolowych w Częstochowie uruchomiono wypożyczalnie sprzętu sportowego. Chociaż właściciele twierdzą, że nie jest to odchodzenie zakazu handlu w niedzielę, a jedynie spełnienie próśb klientów.

W sklepie Al Capone działa wypożyczalnia sprzętu. Można wypożyczyć sprzęt wędkarski, zestawy do darta i pokera czy rakiety do badmintona. Jak udało się nam dowiedzieć takie wypożyczalnie uruchomiono w kilkunastu sklepach tej sieci, ale jej właściciele zapewniają, że nie jest to związane z obchodzeniem zakazu handlu w niedzielę.

Firma przekonuje, że spełnia w ten sposób oczekiwania swoich klientów. Trudno w to uwierzyć, bo wypożyczalnie powstały po wprowadzeniu w życie nowej ustawy o zakazie handlu, a ta pozwala prowadzić sprzedaż w placówkach handlowych w zakładach prowadzących działalność w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku.

Przedsiębiorcy po zmianie przepisów szukają sposobu na prowadzenie działalności handlowej. Wcześniej sklepy przekształcano w placówki pocztowe, teraz przyszedł czas na wypożyczalnie sprzętu sportowego i czytelnie.

  • TS
Najnowsze artykuły