03.04.2018

W środku nocy w piżamie i kapciach spacerowała po ulicy

To już kolejny przypadek, kiedy dzięki postawie świadka, być może nie doszło do tragedii. Mężczyzna powiadomił policjantów o starszej kobiecie, która w środku nocy, ubrana jedynie w piżamę i kapcie szła środkiem drogi. Interwencja mundurowych zakończyła się szczęśliwie. Po ustaleniu tożsamości kobiety, 80-latka trafiła pod opiekę córki.

W poniedziałek około godziny 2.00, zaniepokojony mężczyzna zaalarmował policjantów, że ulicą Partyzantów w kierunku huty idzie kobieta w podeszłym wieku, ubrana jedynie w piżamę i kapcie. Patrol kryminalnych pojechał w to miejsce. Kontakt ze starszą panią był bardzo utrudniony. Nie wiedziała, gdzie mieszka i dokąd idzie. Była zupełnie zdezorientowana i do tego wyziębiona. Temperatura w nocy spadła wówczas poniżej zera, dodatkowo padał śnieg. Stróże prawa po ustaleniu jej danych osobowych oraz miejsca zamieszkania, przekazali 80-latkę pod opiekę córki. Gdyby nie prawidłowa reakcja świadka oraz natychmiastowe działanie policjantów, nie wiadomo jak potoczyłby się dalszy los 80-letniej myszkowianki.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły