W strzelaninie pod Częstochową zginęło dwóch mężczyzn. Są nowe ustalenia!

18.09.2023

W strzelaninie pod Częstochową zginęło dwóch mężczyzn. Są nowe ustalenia!

Prokuratura Rejonowa w Myszkowie wszczęła śledztwo w sprawie sobotniej strzelaniny we wsi Podlesie w powiecie częstochowskim (pierwotnie w mediach pojawiła się informacja, że zdarzenie miało miejsce w miejscowości Celiny). Prokuratura poinformowała o pierwszych ustaleniach.

W poniedziałek 18 września Prokuratura Rejonowa w Myszkowie wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa 44-letniego mężczyzny, do którego doszło w sobotę 16 września w miejscowości Podlesie. Około godziny 10:00 policjanci z Koniecpola pojechali do tej miejscowości, gdzie przy ul. Głównej świadkowie zauważyli mężczyznę z widocznymi obrażeniami głowy i brzucha. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe prowadziło reanimację tego człowieka, jednakże lekarz stwierdził zgon. Później okazało się, że to 52-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Następnie w trakcie penetracji pobliskiej posesji policjanci znaleźli zwłoki 44-letniego mężczyzny – właściciela tej posesji, na którego ciele stwierdzono obrażenia klatki piersiowej. Przeprowadzone przez prokuratora oględziny zwłok wykazały, że obrażenia te powstały na skutek użycia broni palnej.

– Z dotychczasowych ustaleń tego śledztwa, dokonanych na podstawie oględzin miejsca zdarzenia, a także przesłuchania świadków wynika, że 16 września 52-latek przyjechał na posesję Arkadiusza N. i oddał do niego dwa strzały z posiadanej legalnie broni myśliwskiej. Następnie przy użyciu tej samej broni odebrał sobie w pobliżu życie, strzelając do siebie. Z ustaleń wynika ponadto, że motywem tej zbrodni były powody osobiste, także wykluczamy na chwilę obecną porachunki przestępcze, gdyż Arkadiusz N. był w przeszłości karany i prowadzono przeciwko niemu postępowania karne. Nic nie wskazuje na to, że tłem miały być jakieś rozliczenia finansowe – poinformował prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury. W tym tygodniu zaplanowana jest sekcja zwłok mężczyzn celem ustalenia bezpośredniej przyczyny zgonu. Mają zostać uzyskane także opinie z zakresu balistyki i oczywiście w dalszym ciągu przesłuchiwani będą świadkowie.

  • Paula Nogaj
Najnowsze artykuły