W Wielką Sobotę otwarte zostaną zjazdy z „gierkówki”

29.03.2024

W Wielką Sobotę otwarte zostaną zjazdy z „gierkówki”

Świąteczny prezent od Miejskiego Zarządu Dróg. Już jutro otwarte zostaną nieczynne dotąd zjazdy z alei Wojska Polskiego. Chodzi o połączenia „gierkówki” z ulicami: Powstańców Śląskich, Zamenhofa, Ossowskiego, Przerwy–Tetmajera, Brzozową i Okrzei.

Jak dodaje rzecznik prasowy MZD w Częstochowie Maciej Hasik – w pierwszym tygodniu kwietnia, wedle deklaracji wykonawcy, ma zostać otwarta łącznica z ul. Rejtana (dla jadących w kierunku północnym). Nieco dłużej potrwa uruchomienie skrzyżowania z ul. Równoległą.

Jak zapewnia rzecznik MZD – wkrótce możemy też spodziewać się końca prac przy ciągach pieszych i rowerowych. – Prace te zostaną sfinalizowane w pełni tej wiosny. Aktualnie mamy wzdłuż nowej al. Wojska Polskiego ok. 95 procent wybudowanych chodników i dróg rowerowych – wyjaśnia.

Co więcej, w najbliższym czasie ma również zostać ogłoszony przetarg na wytyczenie zjazdu w ul. Rakowską (kierunek Katowice) oraz wjazdu i wyjazdu z Sieroszewskiego. – Na oba połączenia ministerialna zgoda została wydana w terminie, który wymusił realizację poza kontraktem głównym. Prace zostaną natomiast zrealizowane w tym roku – wyjaśnia Maciej Hasik.

fot. MZD w Częstochowie

  • mz
Najnowsze artykuły