Walentynkowa akcja krwiodawstwa na Placu Biegańskiego. Przyjdź i podziel się krwią

11.02.2024

Walentynkowa akcja krwiodawstwa na Placu Biegańskiego. Przyjdź i podziel się krwią

“Kropla Miłości – Zakochaj się w krwiodawstwie” takim hasłem Częstochowski Legion – Klub HDK znów zaprasza do podzielenia się krwią. W dzień św. Walentego 14 lutego 2024r. organizatorzy przygotują dla krwiodawców specjalne walentynkowe atrakcje.

 

Zbiórka krwi odbędzie się w godzinach 9:00 – 13:00. na placu Biegańskiego w Częstochowie. Spotkanie odbędzie się jak zwykle w przyjemnej atmosferze i z dodatkowymi atrakcjami dla osób, które przyjdą podzielić się z potrzebującymi tym co najcenniejsze, krwią czyli lekiem, którego nie można wyprodukować.

Podziel się krwią – otrzymaj upominek!

Krwiodawcy będą mogli otrzymać wartościowe pakiety krwiodawcy wraz z  imiennym podziękowaniem za oddaną krew. Zapewniony zostanie również słodki poczęstunek oraz pobudzająca kawa z ekspresu, które dodadzą energii po donacji. Przewidziany został również miły drobiazg, który zapewne uprzyjemni ten dzień a będzie można go również podarować swojej Walentynce. Wszyscy, którzy w tym dniu oddając krew  w oddziale na ulicy Kopernika 38 podadzą hasło “LEGION” otrzymają zaświadczenie, które umożliwi odbiór gadżetów na Placu Biegańskiego od godz. 9:00 do godziny 13:00 w dniu akcji.

Kto może zostać krwiodawcą?

Zostać krwiodawcą może osoba w wieku 18-60 lat, która jest zdrowa i waży nie mniej niż 50kg. Pamiętać należy aby w dniu poprzedzającym donację najlepiej odstawić wszelkie używki, ograniczyć tłuste potrawy oraz dobrze nawodnić organizm czyli wypić dużą ilość wody zamiast kawy czy herbaty. W dniu donacji również nie można zapominać o nawodnieniu organizmu oraz koniecznie należy zjeść lekkie śniadanie. Nie należy oddawać krwi na czczo! Zapraszamy wszystkich serdecznych dawców! Każda kropla krwi może uratować życie. Niech Walentynki staną się okazją do dzielenia się miłością i wsparcia dla innych.

 

 

  • Mat. pras.
Najnowsze artykuły