Wandal pod okiem kamery

30.07.2019

Wandal pod okiem kamery

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który uszkodził szybę w oknie witrynowym jednego ze sklepów na terenie Myszkowa. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Dzięki temu policjanci w tej samej chwili namierzyli i zatrzymał wandala.

Dyżurny myszkowskiej komendy przyjął informację o uszkodzeniu okna w jednym ze sklepów przy ulicy Sikorskiego. Na miejsce skierowany został patrol z wydziału kryminalnego. Jak się okazało, przebieg aktu wandalizmu zarejestrowała kamera monitoringu. Stróże prawa po kilku minutach zatrzymali podejrzanego w rejonie ulicy Kościuszki. To właśnie stamtąd dochodziły do nich odgłosy głośnej awantury. Policjanci podbiegli w to miejsce i zastali dwóch pijanych mężczyzn, którzy kłócili się z przypadkowo napotkanym kierowcą. Jeden z nich wyglądem odpowiadał wizerunkowi wandala. Na miejsce skierowany został też patrol ruchu drogowego, który zatrzymał drugiego 28-letniego awanturnika.

Jak się okazało, to właśnie jeden z nich, 39-latek, odpowiadał wizerunkowi sprawcy i miał związek z przestępstwem z ulicy Sikorskiego. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu starszy z nich usłyszał zarzut zniszczenia mienia i przyznał się do winy. Grozi mu 5 lat więzienia.

  • Katarzyna Gwara
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły