Warsztaty dla dzieci i dorosłych w ramach “Lata z Cemex” po raz kolejny w gminie Rędziny

08.09.2023

Warsztaty dla dzieci i dorosłych w ramach “Lata z Cemex” po raz kolejny w gminie Rędziny

W gminie Rędziny odbyła się kolejna edycja projektu „Lato z Cemex”. W programie znalazły się bezpłatne warsztaty dla dzieci oraz spotkania dla osób w wieku senioralnym. Projekt jest realizowany przez Cemex Polska we współpracy z Fundacją Cemex „Budujemy Przyszłość” oraz przy wsparciu lokalnych partnerów.

Cemex Polska oraz Fundacja Cemex zaprosiły dzieci na wakacyjne zajęcia do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Koninie i do Gminnego Ośrodka Kultury w Rędzinach. W ramach „Lata z Cemex” odbyły się m.in. atrakcyjne warsztaty z robotyki, których uczestnicy i uczestniczki mieli okazję stworzy

modele robotów i zaprogramować je do działania.

Równie ciekawie przebiegły zajęcia eksperymentalne. Dzieci wzięły udział w pasjonujących eksperymentach chemicznych i fizycznych. Na najmłodszych mieszkańców Konina i Rędzin czekały ponadto zajęcia przyrodnicze, poświęcone umiejętności rozpoznawania śladów zostawianych przez dzikie zwierzęta.

W programie „Lata z Cemex” znalazły się także wydarzenia skierowane do osób w wieku senioralnym z gminy Rędziny. Fundacja Cemex i Zespół Ochrony Środowiska Cemex zaprosili przedstawicielki i przedstawicieli Koła Gospodyń Wiejskich w Rudnikach i Stowarzyszenia Seniorów „Aster” w Rędzinach na spacery przyrodnicze, zajęcia TaiChi i poczęstunek do kamieniołomu Lipówka, na terenie którego znajduje się przyrodnicza ścieżka dydaktyczna „Kopalnia przywrócona naturze”.

Lato kojarzy się z wakacyjnymi wyjazdami, ale ten czas można też ciekawie spędzić w miejscu zamieszkania. Przykładem są zajęcia realizowane w ramach projektu „Lato z Cemex”, na które od kilku lat zapraszamy naszych sąsiadów. Cieszymy się, że nasza oferta spotyka się z tak dużym zainteresowaniem lokalnych społeczności – mówi Dominika Sztuka-Arak, Prezeska Fundacji Cemex „Budujemy Przyszłość”.

Lato z Cemex” to inicjatywa Fundacji Cemex „Budujemy Przyszłość”. Ten cyklicznie realizowany projekt jest skierowany do lokalnych społeczności, w sąsiedztwie których działają zakłady Cemex Polska. W ramach tegorocznej edycji zaplanowano zajęcia dla osób mieszkających w pobliżu Cementowni Chełm, Cementowni Rudniki, kopalni Jaroszowiec (woj. małopolskie) oraz Wytwórni Betonu Towarowego w Szczecinie. W programie znalazły się przede wszystkim wydarzenia skierowane do dzieci, młodzieży i seniorów.

O Cemex

Cemex to globalna firma z branży materiałów budowlanych, która troszczy się o lepszą przyszłość, dzięki zrównoważonym produktom i rozwiązaniom. Poprzez nieustanne innowacje oraz szeroko zakrojone prace badawcze i rozwojowe, firma dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Cemex to lider gospodarki o obiegu zamkniętym w sektorze budowlanym, a dzięki wdrażaniu nowych technologii, jest również pionierem w zakresie wykorzystania paliw alternatywnych i surowców wtórnych w procesach produkcyjnych. Cemex oferuje cement, beton towarowy, kruszywa oraz rozwiązania urbanizacyjne na rozwijających się rynkach całego świata, a międzynarodowy zespół świadczy na rzecz klientów wysokiej jakości usługi, wykorzystując technologie cyfrowe.

Więcej informacji na www.cemex.pl

  • mat. pras.
Najnowsze artykuły