Ważą się losy pieska zaatakowanego przez agresywnego pitbulla. Ruszyła zbiórka

23.01.2023

Ważą się losy pieska zaatakowanego przez agresywnego pitbulla. Ruszyła zbiórka

W zeszłym tygodniu agresywny pies zagryzł na Rakowie małego yorka i zaatakował dwa inne pieski, z których jeden jest obecnie w bardzo złym stanie. Nie wiadomo, czy mały chihuahua o imieniu Ivo przeżyje. Obecnie przebywa w klinice weterynaryjnej w Mikołowie. Właściciele pieska nie są w stanie określić kosztów jego leczenia, ale wiadomo, że na pewno przewyższają one ich możliwości finansowe – utworzyli więc specjalną zbiórkę. – Ivo się nie poddaje, my też nie – zapewniają.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w poniedziałek, 16 stycznia przy ul. Limanowskiego w Częstochowie. Biegający luzem pies w typie pitbulla zagryzł yorka, który spacerował na smyczy ze swoim opiekunem. Agresywne zwierzę ugryzło również właściciela małego psa w chwili, gdy chciał on ratować swojego pupila. Gdy policjanci zjawili się na miejscu, czworonożny agresor stał przy zagryzionym psiaku, jednak po chwili zauważył dwa inne psy, które również spacerowały po osiedlu ze swoimi opiekunami i ruszył do kolejnego ataku. Policjanci pobiegli za agresywnym czworonogiem, obezwładnili go i przytrzymywali niespokojne zwierzę aż do chwili przybycia na miejsce pracowników ze schroniska.

Początkowo właściciele dwóch psów, które przeżyły atak agresywnego pitbulla, udali się po pomoc do jednej z częstochowskich przychodzi weterynaryjnych. Tam okazało się, że mops o imieniu Pimpek ma pogryzioną łapę, a mały chihuahua Ivo podejrzenie uszkodzenia rdzenia kręgowego lub urazu kręgosłupa.

Ostatecznie podjęto decyzję o przewiezieniu pieska, który znajdował się w złym stanie do kliniki w Mikołowie, jednak to wiąże się z dużymi kosztami. – Nie jesteśmy z mężem przygotowani finansowo na leczenie Iva  – wyjaśniła w opisie zbiórki właścicielka piesków i poprosiła wszystkich miłośników zwierząt o pomoc. Obecnie ważą się losy małego pieska rasy chihuahua. Ostatnia informacja, jaką przekazała jego właścicielka była taka, że ma on szansę na przeżycie i czeka go operacja. Trzymamy kciuki i zachęcamy do wspierania zbiórki.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/w8zw3a

fot. zrzutka.pl

  • opr. pn
Najnowsze artykuły