Weekend z rugby w Częstochowie!

23.04.2024

Weekend z rugby w Częstochowie!

Zapraszamy na weekend z rugby na Miejski Stadion Lekkoatletyczny w Częstochowie (ul. Dąbrowskiego 58/64)! W sobotę 27 kwietnia rozegrany zostanie Turniej II Ligi Kadetów, a dzień później w niedzielę 28 kwietnia odbędzie się Turniej Dzieci i Młodzieży. Wstęp na obie imprezy będzie bezpłatny.

III Turniej II Ligi Kadetów (chłopcy do lat 16) rozpocznie się w sobotę o godzinie 15:00 i potrwa do 18:30. Zmierzą się w nim cztery drużyny: Rugby Club Częstochowa, AZS AWF Warszawa, Sparta Jarocin oraz UKS Jedynka Łódź. Rozegrają między sobą mecze systemem „każdy z każdym”. Rozdanie medali i pucharów nastąpi o godzinie 18:30.

Natomiast w niedzielę odbędzie się Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Rywalizacja odbywać się będzie w czterech kategoriach wiekowych – mikrus (do lat 9), mini żak (do lat 11), żak (do lat 12) i młodzik (do lat 14). W każdej z nich na boisku grają ze sobą ramię w ramię chłopcy z dziewczynami. Im młodsza grupa wiekowa, tym bardziej uproszczone przepisy gry. Mimo to wszyscy oni będą rywalizować “na kontakcie”, czyli zatrzymanie przeciwnika będzie następowało przez zaszarżowanie (chwyt poniżej linii barków z powaleniem na ziemię). O 10:00 gry rozpoczną trzy najmłodsze kategorie, które będą rozgrywać swoje mecze równolegle na trzech mniejszych boiskach ulokowanych na murawie stadionu. Ich zakończenie i dekoracja drużyn planowana jest na godzinę 13:00. Wtedy też już na całym boisku rozpoczną zmagania młodzicy. Ich rywalizacja skończy się około godziny 15:30 i rozpocznie się rozdanie nagród w tej kategorii. Udział w turnieju poza gospodarzami z Rugby Club Częstochowa potwierdziły takie drużyny jak: Juvenia Kraków, Rugby Ruda Śląska, RCBC Nowy Sącz, Krakodyle Kraków, UKS Lubień. W całym turnieju weźmie udział około 200 zawodników!

W trakcie niedzielnej imprezy dla kibiców dostępna będzie strefa gastronomiczna z ciepłymi napojami, ciastami, czy popcornem. Natomiast dla najmłodszych widzów przygotowana będzie strefa dziecięca z bezpłatnym zamkiem dmuchanym.

Wstęp na oba wydarzenia będzie wolny.

Partnerzy turnieju:
Województwo Śląskie, Śląski Związek Rugby, Miasto Częstochowa, AgroPasz, Budokart, MegaPizza, MPK w Częstochowie, PromoPlus24.

Mecenasi RCC:
Krono-Plast, Kronos II, Niebieski Lis, Śniadaniowcy

Patronat medialny:
czestochowskie24.pl, Gazeta Częstochowska, Gazeta Regionalna, Radio Fiat, Telewizja Orion, TVP3 Katowice, wczestochowie.pl, Życie Częstochowy i Powiatu

Turniej został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

 

  • mat. pras.
Najnowsze artykuły