Wernisaż bez wychodzenia z domu

24.03.2020

Wernisaż bez wychodzenia z domu

Muzeum Częstochowskie zaprasza na nietypowe wydarzenie. We wtorkowy wieczór odbędzie się wernisaż “Terra recognita 2020”. Możemy w nim uczestniczyć bez wychodzenia z domu!

Wystawa współorganizowana jest z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. W projekcie bierze udział ok. 15 nauczycieli akademickich z Polski – z ASP w Krakowie, ASP w Katowicach, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, a także z Uniwersytetu w Ostrawie w Czechach i Uniwersytetu Katolickiego w Ruzomberku na Słowacji. – Celem projektu jest prezentacja wypowiedzi ukształtowanych indywidualnymi doświadczeniami, inspirowanych miejscami ważnymi dla poszczególnych twórców, utrwalonymi, niekiedy przekształcanymi w nurcie czasu. Na podstawie prezentacji zrealizowanych w ramach projektu można stwierdzić, że oprócz świata materialnego, osobista refleksja stanowi unikatową i oryginalną wartość – informują przedstawiciele Muzeum Częstochowskiego. W przekazie pomiędzy zakreślonymi zagadnieniami, pojawiły się też wątki tradycji, faz zmian, przekształceń, początku i punktu dojścia.

Kuratorem wystawy jest dr hab. Agnieszka Półrola (UJD Częstochowa).

Początek wernisażu zaplanowano na godzinę 18.00. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdziemy na https://www.facebook.com/events/560334358022126/?active_tab=discussion 

oraz na stronie www.muzeumczestochowa.pl

  • kg
Najnowsze artykuły