Wiatr szalał nad naszym regionem

31.01.2022

Wiatr szalał nad naszym regionem

1 317 interwencji odnotowała w ciągu niespełna trzech dni straż pożarna w naszym województwie. Najwięcej było między innymi w powiatach częstochowskim i lublinieckim, a także w samej Częstochowie. Wszystko przez silny wiatr, który szalał nad naszym regionem.

Od 29 stycznia od godziny 19.00 do 31 stycznia do godziny 6.00, Państwowa Straż Pożarna w województwie śląskim odnotowała 1 317 interwencji. Działania strażaków polegały przede wszystkim na usuwaniu z dróg i posesji przewróconych przez wiatr drzew, naderwanych elementów elewacji oraz zabezpieczaniu uszkodzonych dachów na budynkach. W sumie zerwane zostały 3 dachy, a 189 było uszkodzonych w tym 154 na budynkach mieszkalnych.

Najwięcej interwencji prowadzono w powiatach: gliwickim, częstochowskim i m. Częstochowa, tarnogórskim, lublinieckim oraz Katowicach, Bytomiu i Zabrzu. W działania zaangażowanych było prawie 1 600 zastępów PSP i OSP (ponad 7 500 strażaków).

Częstochowska straż pożarna interweniowała w sumie 150 razy, aż 127 interwencji było spowodowanych złymi warunkami atmosferycznymi. Na szczęście większość z nich dotyczyła połamanych drzew i gałęzi. Tylko 22 z nich było związanych z uszkodzeniami poszycia dachów. Na szczęście uszkodzenia nie były bardzo poważne i nikt nie ucierpiał.

  • kg
  • ts
  • Fot. Komenda Miejska PSP
Najnowsze artykuły