…więc chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko…

03.05.2022

…więc chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko…

Ponad stu młodych skrzypków i wiolonczelistów w towarzystwie nauczycieli wystąpi na scenie Filharmonii Częstochowskiej podczas niecodziennego koncertu charytatywnego „Więc chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, siódmego maja. Początek o godzinie 17.00.

Organizatorem koncertu jest Częstochowska Szkoła Suzuki. Ponad stu młodych skrzypków i wiolonczelistów oraz ich nauczyciele ze Szkół Suzuki z Częstochowy, Tarnowskich Gór, Zabrza, Bielska – Białej, Katowic, Kalisza, Łodzi, Oleśnicy, Opola, Olkusza, Świdnicy i Wrocławia zagrają charytatywnie, włączając się w zbiórkę funduszy na pomoc Ukrainie.

Metoda Języka Ojczystego (zwana inaczej Metodą Suzuki), którą gry na skrzypcach i innych instrumentach uczone są dzieci już od 3. roku życia, powstała w latach 30-tych w Japonii. Autorem całego systemu filozoficzno-pedagogicznego o tej samej nazwie jest skrzypek i pedagog Shinichi Suzuki (1898-1998) założycie słynnego Instytutu Kształcenia Talentu.

Celem nauczania tą metodą jest wszechstronny rozwój dziecka, uwrażliwienie na piękno, budowanie poczucia własnej wartości. Motywacją dziecka do nauki ma być traktowanie muzykowania jako zabawy i spędzanie czasu z rodzicem, nauczycielem innymi dziećmi. Zajęcia odbywają się na całym świecie w jednakowym systemie i obejmują lekcje indywidualne, grupowe, warsztaty krajowe i międzynarodowe. Tego typu szkoły funkcjonowały jeszcze do niedawna na Ukrainie. W ramach gestu solidarności w Filharmonii Częstochowskiej odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny. Podczas wydarzenia będzie można wrzucać dowolne kwoty do puszek. Celem zbiórki jest wsparcie finansowe dla członków i rodzin członków Narodowego Stowarzyszenia Suzuki na Ukrainie.

  • oprac. kg
  • zdj. Filharmonia Częstochowska
Najnowsze artykuły