09.02.2018

Więcej chętnych niż pieniędzy

Programu “Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Częstochowy” tradycyjnie cieszy się dużym zainteresowaniem. I w tym roku jest więcej chętnych niż pieniędzy przeznaczonych w budżecie na ten cel. Wielce prawdopodobne, że środki na dofinansowanie zabiegów in vitro zostaną zwiększone.

– W tegorocznym budżecie na dofinansowanie zabiegów in vitro zapisano 150 tysięcy. Pieniądze miały pokryć potrzeby 30 par – informuje Sylwia Bielecka z biura prasowego magistratu. Wniosków jednak jest prawie dwa razy więcej niż środków na to przeznaczonych – zgłosiły się 52 pary. Podczas naboru decydowała kolejność zgłoszeń – 22 musiały więc trafić na listę rezerwową. Trzeba jednak zaznaczyć, że samo złożenie wniosku nie jest równoznaczne z otrzymaniem dofinansowania. Mogą na nie liczyć jedynie pary, które spełnią wszystkie warunki programu. Obecnie trwa kwalifikacja medyczna zgłoszonych par. Magistrat rozważa, czy w razie konieczności nie zwiększyć środków na dofinansowanie zabiegów. Podobna sytuacja miała już miejsce przed rokiem.

Przy tej okazji przypominamy, że nasze miasto było pierwszym, które wprowadziło program dofinansowania leczenia in vitro. Zabiegi finansuje już szósty rok. Uczestnikom programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu w wysokości do 5000 zł, pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury. Pozostałe koszty procedury ponoszą pacjenci.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły