Wielka akcja krwiodawstwa na placu Biegańskiego

18.07.2023

Wielka akcja krwiodawstwa na placu Biegańskiego

Dziś na placu Biegańskiego w Częstochowie można oddać krew w ramach ogólnopolskiej kampanii 4HEROES. Każdy Dawca Krwi otrzymuje specjalny certyfikat, ale to nie wszystko! Organizatorzy przewidują dla uczestników liczne gadżety, vouchery i nagrody. Sprawdźcie szczegóły!

Zbiórka krwi odbędzie się 18 lipca 2023 r. w godzinach 9:00 – 13:00 w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach na placu Biegańskiego w Częstochowie.

Oddawanie krwi nie zajmuje dużo czasu ani nie wymaga wysiłku, a jednak umożliwia w prosty i skuteczny sposób pozyskać lek ratujący ludzkie życie. Pamiętajmy, że krwi nie da się wyprodukować w inny sposób

Tym razem akcja organizowana przez Częstochowski Legion jest częścią ogólnopolskiej kampanii krwiodawstwa 4HEROES organizowanej przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion przy współpracy z Dowództwem Komponentu Wojsk Specjalnych. W ramach kampanii już od 1 lipca odbywa się konkurs zarówno na Portalu Legion www.legionhdk.pl jak i za pomocą mobilnej aplikacji “Legion HDK – Honorowy Dawca Krwi”, który trwa aż do 1 września 2023 r. Każdego dnia wybieranych jest kilka donacji, które wyróżniane są nagrodami otrzymanymi od sponsorów. Na koniec dodatkowo spośród uczestników wylosowani zostaną szczęśliwcy, którzy zdobędą atrakcyjne nagrody główne.

Na częstochowskiej akcji Legionu jak zwykle przygotowano wiele atrakcji. Każdy Dawca Krwi otrzyma specjalny certyfikat kampanii 4HEROES natomiast do wyboru będą znów gadżety oraz vouchery od partnerów klubu takie jak obiad w restauracji, masaż, karnety na siłownię, spływ kajakiem czy rodzinny bilet do alpakarni. Zmotoryzowani krwiodawcy mogą natomiast liczyć na przegląd techniczny samochodu lub sprawdzenie mocy pojazdu na hamowni. Zapewniony zostanie również słodki poczęstunek od zaprzyjaźnionej piekarni, który doda energii po donacji.

Zostać krwiodawcą może osoba w wieku 18-60 lat, która jest zdrowa i waży nie mniej niż 50kg. Pamiętać należy aby w dniu poprzedzającym donację najlepiej odstawić wszelkie używki, ograniczyć tłuste potrawy oraz dobrze nawodnić organizm czyli wypić dużą ilość wody lub soku (minimum 2 litry) zamiast kawy czy herbaty. W dniu donacji również nie można zapominać o nawodnieniu organizmu oraz koniecznie należy zjeść lekkie śniadanie. Nie należy oddawać krwi na czczo!

Wyzwól w sobie Bohatera! Oddaj krew i podaruj życie!

  • mat. pras.
Najnowsze artykuły