Wielkie “śmieciobranie” w dzielnicy Lisiniec i w Szarlejce

13.05.2022

Wielkie “śmieciobranie” w dzielnicy Lisiniec i w Szarlejce

Lubicie spacerować? Nie jest wam obojętny los środowiska? Tej akcji nie możecie przegapić! W najbliższą sobotę, 14 maja, o godzinie 11.00 rozpocznie się “śmieciobranie”. Organizatorzy zamierzają posprzątać w dzielnicy Lisiniec oraz w Szarlejce.

Celem akcji jest posprzątanie pięknego obszaru znajdującego się na terenie Lisińca i Szarlejki. – Teren ten nazywany jest Doliną Kocinki i Wzgórza Bory. To zadrzewione miejsca, którymi można spacerować delektując się naturą – podkreśla Szymon Wydymus z Fundacji Rething, która jest jedną z organizatorów akcji. Pozostali toGrupa Elanex oraz Klub Mówców i Liderów Toastmasters Częstochowa.

Sprzątanie rozpocznie się 14 maja o godzinie 11:00. Miejscem zbiórki będzie pętla autobusowa przy Cmentarzu Komunalnym, a dokładniej początek terenu zalesionego przy ul. Radomskiej. Punkt, w którym spotkają się uczestnicy akcji, będzie oznaczony.

Organizatorzy zapraszają do udziału w akcji nie tylko osoby zamieszkałe na terenie dzielnicy Lisiniec i w Szarlejce, ale i wszystkich, którzy chcieliby pomóc naturze.

– „Śmieciobranie”, to proekologiczne działanie służące wszystkim pokoleniom, a mające na celu wyniesie z lasu śmieci. Do udziału w akcji zachęcane są całe rodziny, by od wczesnych lat krzewić u najmłodszych wzorce proekologiczne i uczyć szacunku do otaczającej nas natury – dodaje Szymon Wydymus. Worki i rękawiczki zostaną zapewnione przez organizatorów. Dla dzieci przewidziane są upominki.

  • kg
Najnowsze artykuły