04.05.2018

Wkrótce juwenaliowe szaleństwo

Za kilka dni rządy w naszym mieście przejmą studenci. A wszystko to za sprawą Częstochowskiej Wiosny Studentów, czyli „Juwenaliów 2018”. Tradycyjne święto rozpocznie się 9 maja. Na tych, którzy zdecydują się wybrać, czeka moc atrakcji. Jedną z nich będzie… koncert Sławomira!

Juwenalia to najbardziej wyczekiwany festiwal kultury studenckiej w ciągu całego roku akademickiego. Za organizację odpowiadają Samorząd Studentów Politechniki Częstochowskiej oraz Samorząd Studentów Akademii im. Jana Długosza. – Jest to seria wydarzeń o charakterze rozrywkowym, których celem jest integracja środowiska uczelnianego, ale przede wszystkim dobra zabawa zorganizowana na najwyższym poziomie – przekonują reprezentanci uczelni. – Jest to czas radości, której towarzyszy niepowtarzalny klimat, jaki zagwarantują imprezy towarzyszące m.in. koncerty świetnych wykonawców. Wystarczy zabrać ze sobą dobry humor! – zapewniają. Na tych, którzy zdecydują się wybrać, czeka moc atrakcji. Wśród nich wymienić można chociażby wybory Miss i Mistera Politechniki Częstochowskiej i Akademii im. Jana Długosza, Juwenaliowy Dzień Sportu, w którym wezmą udział pracownicy uczelni, sportową rywalizację prorektorów uczelni, a także Zmagania Akademików. Poza tym nie zabraknie barwnego korowodu (10 maja), muzyki i doskonałej zabawy – na juwenaliowej scenie wystąpi między innymi zespół Mejk (11 maja) oraz… gwiazda rock polo – Sławomir (12 maja)! Więcej szczegółów dotyczących Częstochowskiej Wiosny Studentów należy szukać na profilu www.facebook.com/JuwePCz.AJD.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły