Wkrótce minie rok od potwornej zbrodni. Jak może wyglądać podejrzany o zabójstwo Jacek Jaworek?

24.06.2022

Wkrótce minie rok od potwornej zbrodni. Jak może wyglądać podejrzany o zabójstwo Jacek Jaworek?

Wkrótce minie rok od rozpoczęcia poszukiwań Jacka Jaworka. 52-latek jest podejrzany o potrójne zabójstwo swoich bliskich w Borowcach w powiecie częstochowskim. Śledczy przygotowali portrety progresywne obrazujące, jak może obecnie wyglądać mężczyzna.

Przypomnijmy, według śledczych Jacek Jaworek 10 lipca 2021 roku ubiegłego roku zastrzelił swojego brata, jego żonę i ich syna. Sprawcy nie udało się odszukać, mimo że w poszukiwania od początku zaangażowano wiele jednostek. Okolice Borowców przeczesywały ogromne siły policji wsparte przez strażaków. Wykorzystano nowoczesne centrum dowodzenia i drony. Do poszukiwań zaangażowano policję konną i specjalne psy tropiące. Policja sprawdzała nawet wizje jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego, który twierdził, że zwłok mężczyzny należy szukać w gminie Poraj. Niestety żadne z tych działań nie przyniosły efektu.

Wkrótce minie rok od tej potwornej zbrodni. Ponieważ zwłok mężczyzny nie znaleziono w pobliżu, niewiele wskazuje, aby po zbrodni targnął się na swoje życie. Jacek Jaworek prawdopodobnie żyje i się ukrywa, niewykluczone, że ktoś mu w tym pomaga. Jedna z hipotez mówi, że zbiegł za granicę. Śledczy przygotowali portrety progresywne obrazujące, jak może obecnie wyglądać mężczyzna. Sporządził je biegły z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Katowicach.

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach tel. 798031306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie tel. 47 858 1255, albo z najbliższą jednostką policji tel. alarmowy 112.

  • kg
Najnowsze artykuły