Wkrótce rusza rekrutacja do przedszkoli

14.02.2022

Wkrótce rusza rekrutacja do przedszkoli

Wkrótce rozpocznie się rekrutacja dla nowych kandydatów do przedszkoli. Na razie rodzice obecnych już przedszkolaków potwierdzają wolę kontynuacji posyłania dziecka do danej placówki w kolejnym roku szkolnym.

Rekrutacja do miejskich przedszkoli jest prowadzona w trzech etapach.

I ETAP
Rodzice dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej w terminie do 25 lutego potwierdzają w swojej placówce wolę kontynuacji wychowania przedszkolnego dziecka w kolejnym roku szkolnym. Brak potwierdzenia w określonym terminie będzie równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu/oddziale przedszkolnym.

II ETAP
Rekrutacja dla nowych kandydatów (nieuczęszczających obecnie do żadnego przedszkola/oddziału przedszkolnego lub nieskładających woli kontynuacji na kolejny rok szkolny) odbędzie się od 7 marca do 18 marca 2022 r. z wykorzystaniem systemu elektronicznego UWAGA! SYSTEM ZOSTANIE URUCHOMIONY I UDOSTĘPNIONY DOPIERO W PONIEDZIAŁEK 7 MARCA 2022 O GODZ. 9 na stronie www.czestochowa.pl oraz na stronach przedszkoli i szkół prowadzących nabór.

III ETAP
Postępowanie uzupełniające odbędzie się – pod warunkiem posiadania wolnych miejsc wychowania przedszkolnego – w terminie od 6 do 10 czerwca 2022 r.

  • kg
Najnowsze artykuły