Włókniarz jedzie do Ostrowa po pierwsze zwycięstwo

23.04.2022

Włókniarz jedzie do Ostrowa po pierwsze zwycięstwo

W niedzielę zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem PGE Ekstraligi, Agred Malesą Ostrów Wielkopolski. Nasza drużyna po dwóch porażkach, liczy na przełamanie i pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Włókniarz dotychczas przegrał u siebie z Fogo Unią Leszno 44:46 i później w Lublinie 43:47. Trzeba jednak zauważyć, że rywale Włókniarza na razie świetnie się prezentują i zajmują dwa pierwsze miejsca w tabeli PGE Ekstraligi.

Ostrowianie przegrali dwa razy z grudziądzanami i torunianami po 35:55. Beniaminek już przed sezonem był spisywany na spadek i dotychczas utrzymuje tę opinię, pokazując, że do ekstraligowych drużyn sporo jej brakuje.

Włókniarz w niedzielę będzie zdecydowanym faworytem i każdy inny wynik niż zwycięstwo “Biało-zielonych” uznany zostanie za sensację. Częstochowianie nie mogą sobie jednak pozwolić na lekceważenie rywala. Kibice liczą, że w Ostrowie do grona czterech nieźle spisujących się seniorów dołączą Jonas Jeppesen i młodzieżowcy Włókniarza, którzy na razie spisują się poniżej oczekiwań.

  • BM
  • Fot Grzegorz Misiak
Najnowsze artykuły