Wojciech Konieczny szefem nowego koła PPS

15.12.2021

Wojciech Konieczny szefem nowego koła PPS

Senator Wojciech Konieczny, wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka oraz posłowie Robert Kwiatkowski, Joanna Senyszyn i Andrzej Rozenek we wtorek 14 grudnia odeszli z koła Lewicy i stworzyli własne koło PPS. Jego szefem został Wojciech Konieczny, który jest przewodniczącym Polskiej Partii Socjalistycznej.

Lewica w Sejmie i Senacie się podzieliła. We wtorek ogłoszono utworzenie nowego koła PPS, w skład którego weszli senator Wojciech Konieczny, wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka oraz posłowie Robert Kwiatkowski, Joanna Senyszyn i Andrzej Rozenek.

Jak podkreśla senator Wojciech Konieczny, który jest równocześnie dyrektorem Miejskiego Szpitala Zespolonego, powodem powstania nowego koła jest to co dzieje wokół Nowej Lewicy.

– Posłowie, którzy przystąpili do naszego koła, uczynili to z różnych powodów, ale jest jeden czynnik wspólny. Jest nią brak demokratycznych zasad w Nowej Lewicy, które rzutują na cały klub. Lewica musi być demokratyczna, a PPS zawsze był demokratyczną lewicą – mówi senator Wojciech Konieczny i dodaje:

– Drugą przyczyną jest marazm, w którym znalazła się Lewica, która ma ciągle poparcie na poziomie 6-7 procent – twierdzi szef PPS.

Wojciech Konieczny nie przekreśla jednak startu w najbliższych wyborach ze wspólnej listy z Nową Lewicą, bo celem nadrzędnym jest zwycięstwo demokratycznej opozycji i odsunięcie PiS od władzy i temu zadaniu powinny zostać podporządkowane wszystkie działania.

  • TS
Najnowsze artykuły