WOŚP 2024. Te licytacje Was zaskoczą! Zrobiliśmy listę najoryginalniejszych

26.01.2024

WOŚP 2024. Te licytacje Was zaskoczą! Zrobiliśmy listę najoryginalniejszych

Już wkrótce 32. finał WOŚP. Jak co roku, gwiazdy muzyki i kina, dziennikarze czy celebryci włączają się w akcję i tworzą najrozmaitsze aukcje. Ale dzięki Allegro każdy z nas może dołączyć do zbiórki i wystawić jakiś przedmiot czy usługę. Trzeba przyznać, że niektórzy są pod tym względem bardzo kreatywni… Co można wylicytować w tegorocznej edycji Orkiestry? Oto zestawienie najoryginalniejszych i najdziwniejszych aukcji!

Pancerne Seicento po przejściach

O tym samochodzie zrobiło się głośno po tym, jak w 2017 roku uczestniczył w kolizji z premier Beatą Szydło i kolumną BOR. Ale spokojnie! Fiat przeszedł metamorfozę i nie przypomina już siebie sprzed siedmiu lat. Przemysław Szafrański z kanału MotoSyntez wraz z przyjaciółmi zajęli się jego tapicerką, zagłówkami, fotelami, okleiną, felgami, a nawet nagłośnieniem. Wcześniej, rzecz jasna, naprawili uszkodzenia mechaniczne i blacharskie. Seicento jest w pełni sprawne, ma ważne badania techniczne i ubezpieczenie. Teraz brakuje mu tylko nowego właściciela!

Barierka sprzed Sejmu od Szymona Hołowni

Jedną z pierwszych rzeczy, jakie zniknęły po 15 października 2023 roku, były barierki sprzed Sejmu. Teraz są już tylko symbolem minionych czasów – tych, kiedy Sejm był zamknięty na obywateli. Biało-czerwoną barierkę z certyfikatem i podpisem wystawił na licytację Szymon Hołownia. Ale to nie wszystko, barierka występuje w pakiecie z obiadem w gabinecie Marszałka

Jedyny słuszny majonez

Wśród licznych obrazów, jeden szczególnie zwraca uwagę. To “jedyny słuszny majonez” Katarzyny Mizery. Ale obraz, poza walorem artystycznym, jest też bardzo funkcjonalny. Jak zapewnia autorka: już nikt z odwiedzających Wasze progi nie będzie miał wątpliwości co do słuszności tego stwierdzenia.

Wejście do Lidla bez kolejki

Wejście do Lidla nie wydaje się trudne. No, chyba że podczas festiwalu Pol’and’Rock. Wtedy tylko nielicznym udaje się dotrzeć do kasy. Z pomocą przychodzi jednak BOSCATA i na licytację wystawia zakupy bez stania w kolejce do wejścia czy do kasy. Poczuj się jak VIP i omiń długi wężyk oczekujących!

Udział w reklamie Biedronki na Tik Toku

Marzysz o tym, by wystąpić w reklamie? A może po prostu kochasz Biedronkę? Teraz masz niepowtarzalną możliwość wzięcia udziału w nagraniu filmiku reklamowego na Tik Toku. Co więcej, w trakcie nagrań przeniesiesz się w kulinarną podróż. – Materiał będzie nawiązywał do jednej z wyjątkowych i limitowanych międzynarodowych akcji kulinarnych, podczas których można spróbować regionalnych produktów z różnych krajów – czytamy w opisie.

Wycieczka po oczyszczalni ścieków „Czajka”

Zabierz ze sobą 3 przyjaciół i zobacz jak działa warszawka oczyszczalnia ścieków. Pod okiem przewodnika zobaczysz spalarnię, wejdziesz na dach zbiornika retencyjnego i posłuchasz o zachodzących w oczyszczalni procesach technologicznych. Kupa wrażeń gwarantowana!

Wycieczka po dachu Stadionu Legii

Zwiedzanie stadionu z lotu ptaka? To możliwe. Przejdź się po dachu i zobacz, jak z wysokości prezentuje się Stadion im. Marszałka J. Piłsudskiego.

Kremówka i spacer po Wadowicach z Ojcem Jakubem z 1670

Widziałeś już serial „1670”? Jeśli tak, to na pewni zainteresuje Cię wycieczka z ojcem Jakubem. Tym bardziej, że jej destynacją są… Wadowice! W programie degustacja kremówki.

Grzybobranie z Januszem Piechocińskim

Nie wyobrażasz sobie lata bez wypadu do lasu na grzybobranie? Teraz możesz to zrobić w towarzystwie Janusza Piechocińskiego – miłośnika zbierania grzybów i ciekawych statystyk.

Strzel Karnego Bramkarzowi Legii

Chcesz sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie? Udaj się na trening i rozegraj serię rzutów karnych z bramkarzem Legii.

Przejazd w kabinie maszynisty z maszynistką KM

Czy wiesz jak uruchomić i zatrzymać pociąg? A może zastanawiasz się, jak wygląda świat zza pulpitu maszynisty? By poznać odpowiedzi na te pytania wystarczy, że wylicytujesz podróż w towarzystwie maszynistki. Udaj się w trasę po malowniczym Mazowszu w towarzystwie Dagmary Szczepkowskiej lub Anny Sobotki

 

Częstochowskie akcenty na licytacjach WOŚP

 

Kultowy neon MERKURY

 

Częstochowski sztab WOŚP zaprasza do licytacji kultowego, neonowego napisu MERKURY, pochodzącego z pierwszego domu handlowego w Częstochowie. Kultowy napis został przekazany na licytację przez firmę MEGA-POL.

– Dom Handlowy Merkury, będący wizytówką częstochowskich alei za czasów PRL-u, bezpowrotnie zniknął z mapy miasta. W ubiegłym roku nasza firma przeprowadziła rozbiórkę Merkurego. Jednak, aby zachować cząstkę tego legendarnego obiektu, pozostawiliśmy charakterystyczną neonową nazwę, stanowiącą jego symbol. Dzisiaj mamy przyjemność wystawić na licytację ten wyjątkowy neonowy napis, składający się z 7 liter o wysokości ok 160 cm i całkowitej długości ok. 13 m – informuje firma MEGA-POL i gwarantuje jego dostawę w dowolne miejsce w Polsce!

 

Spotkanie z Ministrą Izabelą Leszczyną oraz zwiedzanie Pałacu Paca

 

Ministra Zdrowia Izabela Leszczyna, serdecznie zachęca do udziału w licytacji, z której całkowity dochód zasili cel 32. Finału WOŚP. Przedmiotem licytacji jest zwiedzanie Pałacu Paca, gdzie swoją siedzibę ma Ministerstwo Zdrowia. W ramach spaceru po obiekcie zaplanowane jest również spotkanie oraz rozmowa z Ministrą Izabelą Leszczyną.

 

Trening siatkarski z drużyną Mistrzów Polski Juniorów Młodszych – ECO-TEAM AZS STOELZLE Częstochowa

Razem z zawodnikami drużyny Mistrzów Polski Juniorów Młodszych – Eco-Team AZS-u Stoelzle Częstochowa będzie można zagrać w siatkówkę! Zwycięzca licytacji będzie mógł wziąć udział w treningu razem z dwoma osobami towarzyszącymi.

 

Zaproszenie na mecz Włókniarza Częstochowa z perspektywy parku maszyn

Częstochowski sztab WOŚP wystawił na licytację przekazane od Włókniarza Częstochowa zaproszenie na mecz z perspektywy parku maszyn. Voucher umożliwi zobaczenie żużla od kuchni oraz spotkania się z zawodnikami Włókniarza Częstochowa. To niepowtarzalna okazja, aby obejrzeć z bliska organizację meczu ekstraligowego! Ponadto, spotkanie z żużlowcami Włókniarza Częstochowa to możliwość, aby spotkać i poznać swoich ulubionych sportowców, porozmawiać z nimi, zebrać autografy oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie!

 

Wszystkie licytacje dostępne są w serwisie Allegro.

Szczegóły na www.facebook.com/wosp.czestochowa

fot. allegro.pl

  • red.
Najnowsze artykuły