Wpadł z narkotykami, bo… nie miał maseczki

11.01.2022

Wpadł z narkotykami, bo… nie miał maseczki

Do 3 lat więzienia grozi 28-latki, którego zatrzymali policjanci z Poczesnej. Mężczyzna na terenie galerii handlowej nie miał założonej maseczki zakrywającej usta i nos. Funkcjonariusze postanowili go więc wylegitymować. Jak się okazało, mężczyzna miał przy sobie narkotyki. W miejscu zamieszkania stróże prawa ujawnili kolejne porcje dilerskie białego proszku i zielonego suszu.

Do zdarzenia doszło podczas realizowania zadań związanych z ograniczaniem rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa przez policjantów z Poczesnej. Na terenie jednej z galerii handlowych funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który nie zasłonił ust i nosa maseczką. Podczas legitymowania uwagę policjantów przyciągnął biały proszek widoczny na dokumentach sprawcy wykroczenia. Test potwierdził przypuszczenia stróżów prawa – 28-letni mieszkaniec Częstochowy miał przy sobie amfetaminę.

Razem z zatrzymanym udali się do jego miejsca zamieszkania, gdzie ujawnili kolejne porcje białego proszku i zielonego suszu. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 25 działek dilerskich amfetaminy i marihuany.

28-latek za brak maseczki został ukarany mandatem karnym, a za posiadanie środków odurzających usłyszał zarzuty. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

  • kg
Najnowsze artykuły