Wraca nauka zdalna!

25.01.2022

Wraca nauka zdalna!

Wbrew wcześniejszym zapewnieniom, że taki scenariusz jest mało prawdopodobny, w szkołach ponownie zostanie wprowadzona nauka zdalna. Będzie ona obowiązywać od czwartku. Do szkół uczęszczać będą wyłącznie uczniowie z klas 1-4. Normalnie czynne będą też przedszkola.

– Wsłuchując się we wcześniejsze apele i głos służb sanitarnych, musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej – tłumaczył Przemysław Czarnek, minister Edukacji i Nauki.

W środę zostanie podpisane rozporządzenie w tej sprawie, a nauka zdalna zacznie obowiązywać od czwartku. Do szkół uczęszczać będą wyłącznie uczniowie z klas 1-4. Otwarte pozostaną również przedszkola. Uczniowie klas V, VI, VII, VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przejdą na naukę zdalną. –  Szkoły specjalne będą decydować same, czy przechodzą na naukę zdalną – dodał Czarnek. Nauka zdalna będzie obowiązywać do końca ferii zimowych, czyli do 27 lutego. – W tym czasie, podobnie jak przed rokiem,  będzie możliwość spotykania się maturzystów na konsultacjach indywidualnych i grupowych. Otwarte będą także bursy, będzie możliwość kontynuowania praktycznej nauki zawodu – zapewniał Czarnek.

  • kg
Najnowsze artykuły