Wręczyca Wielka. Zderzenie volkswagena z karetką

18.01.2023

Wręczyca Wielka. Zderzenie volkswagena z karetką

Kłobuccy śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 17 stycznia we Wręczycy Wielkiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem, jadąc w kierunku Częstochowy, rozpoczął manewr zawracania, podczas gdy był już wyprzedzany przez uprzywilejowaną karetkę pogotowia ratunkowego. W wyniku zdarzenia cztery osoby zostały zabrane do szpitala na szczegółowe badania.

– 17 stycznia o godzinie 9:25, oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym we Wręczycy Wielkiej na ulicy Częstochowskiej, z udziałem volkswagena oraz karetki pogotowia ratunkowego. Na miejsce skierowano policjantów z kłobuckiej drogówki, którzy wstępnie ustalili, że kierujący karetką, jadąc w kierunku Częstochowy, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, rozpoczął wyprzedzanie jadących przed nim pojazdów. Jednak kierowca volkswagena, jadącego „od czoła” zaczął nagle zawracać, doprowadzając tym manewrem do zderzenia z karetką, która uderzyła w lewy bok pojazdu. Na skutek zderzenia 48-letni kierowca volkswagena, doznał obrażeń ciała i został zabrany do częstochowskiego szpitala na badania. Na badania zostali również zabrani kierowca i dwie osoby z obsługi karetki. Natomiast transportowany karetką pacjent został zabrany przez inny ZRM, który przyjechał na miejsce. Wstępnie nie stwierdzono aby odniósł obrażenia w wyniku tego zdarzenia. Kierowca karetki był trzeźwy. Stan trzeźwości kierowcy volkswagena, mieszkańca gminy Wręczyca Wielka, zostanie ustalony na podstawie wyników badań krwi, która została od niego pobrana – informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki oraz technik kryminalistyki. Dokładne przyczyny i okoliczności tego groźnego zdarzenia będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni skorzystają z opinii biegłych. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.

  • źródło: KPP Kłobuck
Najnowsze artykuły