Wrześniowe sukcesy kijkarzy z Nordic Team Częstochowa

30.09.2023

Częstochowscy kijkarze to prawdziwi mistrzowie. Na swoim koncie mają już dwa medale Mistrzostw Europy, trzy medale Mistrzostw Polski, cztery miejsca na podium Pucharu Świata i dwa na podium Pucharu Polski. A to wszystko tylko we wrześniu!

Mistrzostwa Europy organizowane przez INWA (International Nordic Walking Federation) odbyły się na początku miesiąca – 2 i 3 września. Wówczas z nagrodami wrócili Daniel Wojtasiński i Zbigniew Szczęśniak, którzy zajęli wysokie miejsca w konkurencjach indywidualnych. Brązowym medalem wywalczonym w sztafecie mieszanej może pochwalić się częstochowska załoga: Agnieszka Pinis, Anna Kweczka-Janeczek, Daniel Wojtasiński i Bartłomiej Dębski.

Rafał Plewiński i Ewa Gembuś to z kolei kijkarze, którzy odnieśli sukces podczas Pucharu Polski w Hajnówce. Pan Rafał stanął wówczas na najwyższym miejscu na podium, zwyciężając w kategorii M40. Pani Ewa w kategorii K50 była trzecia.

W połowie miesiąca na Słowacji rozegrano zawody Pucharu Świata. W różnych kategoriach na podium stawali zawodnicy z Częstochowy – Anna Kweczka-Janeczek (1 miejsce), Daniel Wojtasiński i Jan Machowski (drugie miejsca), Agnieszka Dybeł (trzecie miejsce). Niemałym sukcesem mogą pochwalić się także Małgorzata Niedźwiecka i Zbigniew Szczęśniak, którzy zajęli odpowiednio 4 i 5 miejsce.

24 września ze złotym medalem do Częstochowy wróciła Magdalena Rajek, zwyciężając w kategorii K45 na Mistrzostwach Polski w Tarnowskich Górach. Ten dzień pomyślny był również dla drużyn sztafetowych: ekipa Nordic Team Częstochowa wywalczyła srebrny i brązowy medal, zespół Bartłomieja Dębskiego, Daniela Wojtasińskiego i Bogdana Barczyka zajął trzecie miejsce, drużyna w składzie Bożeny Jurczyńskiej, Jolanty Barczyk i Małgorzaty Niedźwieckiej znalazła się na miejscu drugim, a ta, w skład której weszli Jan Machowski, Zbigniew Szczęśniak i Mirosław Bartczak, zajęła miejsce piąte.