Wspiął się na Elbrus

03.08.2018

Wspiął się na Elbrus

Mieszkaniec Olsztyna, Rafał Sieradzki, zdobył jedną z najpotężniejszych gór świata – Elbrus o wysokości 5642 metrów n.p.m.

Atak szczytowy został podjęty w czwartym dniu pobytu w Górach Kaukaz. Warunki pogodowe dopisały. Na samym szczycie słupek rtęci wskazywał – 15 stopni Celsjusza. Z uwagi jednak na silny wiatr odczuwalna temperatura wynosiła -45! W wyprawie uczestniczyli także Anna Mielczarek z Krakowa i Maciej Kania z Warszawy.

Elbrus to czwarta co do wysokości góra zdobyta przez Rafała Sieradzkiego.  Pierwszy samotnie zdobyty przez olsztynianina najwyższy szczyt to największa góra obu Ameryk – Aconcagua o wysokości 6962 metrów n.p.m. Drugi w kolejności był najwyższy szczyt Boliwii – Sajama 6542 metrów n.p.m. (także wejście samotne), a trzeci Parinacota 6348 metrów n.p.m. (Boliwia). W przyszłym roku  Rafał planuje zdobyć dwa siedmiotysięczniki położone w Pamirze.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły