Wspólnie przywitamy Nowy Rok

31.12.2018

Wspólnie przywitamy Nowy Rok

Jak co roku częstochowianie będą mogli wspólnie wznieść toast za Nowy Rok. Podobnie jak w latach ubiegłych, świętowanie odbędzie się na placu Biegańskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Ewelina Lisowska. Przed nią wystąpi między innymi Nowator.

Impreza pod gołym niebem rozpocznie się o godzinie 21. Wtedy to wyruszymy w szaloną podróż muzyczną. Usłyszymy największe przeboje – polskie i zagraniczne – muzyki pop, dance, rock zaczynając od lat siedemdziesiątych, a na tegorocznych hitach kończąc. Na godzinę 21.30 zaplanowano koncert zespołu Apress Band grającego covery, z kolei o 22.20 na scenę wkroczy raper i wokalista Nowator. 45 minut przed północą dla częstochowskiej publiczności zagra gwiazda tegorocznego sylwestra – Ewelina Lisowska. Wokalistka młodego pokolenia, kompozytorka i autorka tekstów zaistniała dzięki udziałowi w programie telewizyjnym typu talent show “X Factor”. Jest znana z takich przebojów, jak: “W stronę słońca” , “Zatrzymaj się” czy ,,Nowe horyzonty”. Później zaplanowano wspólne odliczanie ostatniej minuty starego roku. O północy czeka nas nowość – zamiast pokazu sztucznych ogni odbędzie się pokaz laserów. To efekt wniosku Noworoczny pokaz laserów „światło i dźwięk”, zamiast fajerwerków, który wszedł do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2018 r. Po tym wszystkim na scenę powróci Ewelina Lisowska. 30 minut po północy za konsoletą stanie DJ Dziker, który zaserwuje rozgrzewające hity. Koniec imprezy zaplanowano na godzinę 1.30.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że o spokój i porządek publiczny zadbają strażnicy miejscy. Rejon placu oraz centrum miasta będą również obserwowane przez miejski monitoring. Zabawa pod gołym niebem jest doskonała alternatywą dla tych, którzy mają już dość wielkich bali, czy dyskotek. Dla mieszkańców centrum Częstochowy może być to również kulminacyjny punkt programu podczas domowej prywatki. Wraz ze znajomymi mogą oni wyjść na koncerty, wspólnie się pobawić, obejrzeć pokaz sztucznych ogni, a później powrócić do zabawy w domowym zaciszu.

 

PROGRAM IMPREZY SYLWESTROWEJ:

21:00 zabawa przy muzyce – Dj Dziker
21:30 – 22:15 koncert – Apress Band
22:20 – 23:00 koncert – Nowator
23.15 – 00.30 koncert gwiazdy wieczoru – Ewelina Lisowska
W przerwie: życzenia noworoczne władz Miasta Częstochowy i pokaz laserów
00:30 – 1.30 zabawa przy muzyce – Dj Dziker

  • Katarzyna Gwara
Najnowsze artykuły