Wypadek na DK-91 w Poczesnej. Jedna osoba trafiła do szpitala

05.03.2024

Wypadek na DK-91 w Poczesnej. Jedna osoba trafiła do szpitala

Częstochowscy kryminalni wyjaśniają szczegóły i okoliczności zdarzenia, do którego doszło w miniony poniedziałek na DK-91 w Poczesnej. W wyniku wypadku jedna osoba z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

– Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 12.15 na DK nr 91 w Poczesnej.  Ze wstępnych ustaleń policjantów z częstochowskiej drogówki wynika, że 46-letni kierujący BMW jadąc lewym pasem w kierunku Częstochowy, nie zastosował się do sygnalizatora świetlnego nadającego sygnał czerwony w wyniku czego uderzył w lewy bok pojazdu marki Volkswagen, który wyjeżdżał z ulicy Handlowej. W wyniku tego zderzenia, 44-letni kierujący busem z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Szczegóły i okoliczności tego wypadku badają częstochowscy kryminalni – informuje Komenda Miejska Policji w Częstochowie.

Mundurowi apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą. – Pamiętajmy o tym, że wyjeżdżając na drogę, ponosimy odpowiedzialność zarówno za siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, roztargnienie, nadmierna prędkość czy lekceważenie przepisów ruchu drogowego mogą zakończyć się tragicznie… – podkreśla częstochowska policja.

  • oprac. red.
Najnowsze artykuły