Wystartowały Senioralia!

21.10.2022

Wystartowały Senioralia!

W Hali Sportowej Częstochowa rozpoczęły się dziś Senioralia. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i jego zastępca Jarosław Marszałek wręczyli seniorkom i seniorom symboliczne klucze do bram miasta. Piątek upływa pod znakiem zajęć rekreacyjnych. Jutro w ramach wydarzenia odbędzie się koncert Izabeli Trojanowskiej i show Śpiewające Fortepiany.

– Jesteście najbardziej utytułowaną i zasłużoną grupą społeczną w naszym mieście, jesteście osobami, które już nic nie muszą, a wszystko mogą, w dodatku mają jeszcze bardzo dużo sił i energii do tego, żeby ją przekazać – powiedział podczas otwarcia wydarzenia prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Dlatego właśnie z wdzięczności i szacunku do tego, co zrobiliście dla naszego miasta, przygotowujemy w Częstochowie specjalne atrakcje z myślą o was, w tym dwudniowe Senioralia – dodał prezydent.

22 października w HSC będzie można posłuchać koncertu Izabeli Trojanowskiej, a gwiazdą wieczoru będą Śpiewające Fortepiany w składzie: Czesław Majewski & Janusz Tylman (duet fortepianowy), Malina Kowalewski Band, Joanna Stefańska – Matraszek (sopran), Ireneusz Miczka – baryton, zespół taneczny pod kierownictwem Sabiny Langner. W międzyczasie zaplanowano wręczenie nagród w konkursie “Częstochowski Aktywny Senior”. Ostatnim punktem imprezy będzie potańcówka przy muzyce DJ-a.

– Z tej okazji w sobotę, w godzinach 16-23.30 będzie kursowała dodatkowa linia autobusowa nr 90. Wciąż można kupić bilety na drugi dzień Senioraliów. Osoby powyżej 60. roku życia zapłacą za nie 10 zł, pozostali uczestnicy  – 120 zł. Sprzedaż prowadzona jest w Miejskim Domu Kultury (ul. Łukasińskiego 50/68), Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1), Miejskiej Galerii Sztuki (al. Najświętszej Maryi Panny 64), Częstochowskiej Organizacji Turystycznej (Al. NMP 65), Hali Polonia (ul. Dekabrystów 43). Do kupienia również w sobotę w kasie Hali Sportowej Częstochowa od godz. 16:00 – informuje częstochowski magistrat.

Program
sobota, 22 października
godz. 17 – otwarcie bram HSC
godz. 18 – koncert Izabeli Trojanowskiej
godz. 19.30 – wręczenie nagród w konkursie “Częstochowa Aktywny Senior”
godz. 20 – Śpiewające Fortepiany – koncertowo i z humorem!
godz. 21.30 – potańcówka z przy muzyce DJ-a

  • mat. pras. opr. pn
Najnowsze artykuły