Wznowiono poszukiwania zaginionych kobiet

15.02.2022

Wznowiono poszukiwania zaginionych kobiet

Po południu wznowiono poszukiwania zaginionej Aleksandry Wieczorek i jej córki Oliwii Wieczorek. Na miejsce zadysponowano kilkanaście jednostek PSP. Do poszukiwań wykorzystany zostanie dron i quad. Ściągnięto również psy tropiące.

Dzisiaj policja poinformowała o zatrzymaniu 52-letniego mężczyzny, który miał mieć związek z zaginięciem 45-letniej Aleksandry Wieczorek  i 15-letniej Oliwii Wieczorek. Śledczy nie ujawniali jednak żadnych szczegółów.

– Wszczęliśmy dochodzenie w sprawie bezprawnego pozbawienia wolności, tj. o czyn z artykułu 189 kodeksu karnego – mówił Krzysztof Budzik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

We wtorek po południu wznowiono poszukiwania na terenie ogródków działkowych przy ulicy Żyznej. Na miejsce ściągnięto kilkanaście jednostek straży pożarnej i kadetów z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie. Na miejscu są również drony i quad. W akcji biorą udział psy tropiące. Akcja poszukiwawcza na razie nie przyniosła efektu.

Rysopis zaginionych kobiet

Rysopis Aleksandry Wieczorek: wzrost 165 cm, sylwetka średnia, włosy ciemne do ramion, oczy ciemne, nos prosty, uszy przylegające, uzębienie pełne. W chwili zaginięcia mogła być ubrana w ciemnozieloną kurtę zimową do kolan i ciemne spodnie.

Rysopis Oliwii Wieczorek: wzrost 170 cm, sylwetka szczupła, włosy długie ciemny blond, oczy niebieskie, nos prosty, uszy przylegające, uzębienie pełne. W chwili zaginięcia mogła być ubrana w krótką białą kurtę zimową z kapturem obszytym jasnym futerkiem.

 

  • TS
Najnowsze artykuły