Z siekierą na brata

07.08.2017

Z siekierą na brata

Oficer dyżurny z komisariatu III otrzymał zgłoszenie interwencji na jednej z posesji w Częstochowie. Z relacji obecnych na miejscu osób wynikało, że 30-letni mężczyzna zaatakował swojego brata siekierą, zadając mu kilka ciosów w głowę. Na szczęście nie okazały się one śmiertelne. Swoją agresję podejrzany miał też skierować na innych członków rodziny, raniąc jednego z nich w rękę świetlówką, uszkadzając mu samochód i grożąc pozbawieniem życia. Groźby – zarówno w dniu interwencji, jak i kilka dni wcześniej, miało łącznie usłyszeć pięciu osób. 30-latek został zatrzymany, a zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu w Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Północ 9 zarzutów, w tym jednego z najcięższych gatunkowo – usiłowania zabójstwa. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły