Z uśmiechem na twarzy i z wiatrem we włosach

14.09.2018

Z uśmiechem na twarzy i z wiatrem we włosach

Ponad 200 osób wzięło udział w rajdzie na powitanie szkoły. Szkolne Koło Turystyczno – Krajoznawcze „Stokrotka” działające przy Szkole Podstawowej nr 11 w Częstochowie wraz z Regionalnym Oddziałem PTTK organizuje to wydarzenia od 25 lat!

– Rajd „Powitanie Szkoły” jest wielkim świętem wszystkich młodych turystów z Częstochowy i okolic, którzy zmierzają na metę trasami przygotowanymi przez opiekunów „Stokrotki” – mówi Agata Niemiec, opiekun SKKT „Stokrotka”. W tegorocznej edycji wydarzenia uczestniczyło ponad 200 osób! Maszerujący mieli do wyboru dwie trasy – Pierwsza miała prowadzić z Blachowni z rejonu Urzędu Gminy przez Błaszczyki do Źródła Św. Huberta, a potem na Cisie, skąd turyści mieli być przewiezieni do Szkoły Podstawowej nr 11, gdzie znajdowała się meta rajdu. Druga trasa miała wieść z ul. Wielkoborskiej przez Lisiniec, Gnaszyn Górny również do Szkoły Podstawowej nr 11. Niestety w sobotę pogoda pokrzyżowała plany. W związku z bardzo obfitymi opadami deszczu, uczestnicy rajdu nie przeszli całych tras, jedynie niewielki ich odcinek – relacjonuje Agata Niemiec. Na szczęście pogodzie nie udało się na dobre pokrzyżować planów organizatorom. Po przybyciu na metę, na uczestników imprezy czekała niespodzianka – kawałek jubileuszowego ciasta dla każdego młodego turysty. Tradycyjnie odbyły się też konkursy sprawnościowe i plastyczne. Zamiast tradycyjnego grilla, nastoletni piechurzy skosztowali, niemal jak z wojskowego garnka, przepysznej kiełbaski. – Przeprowadzona została również loteria fantowa przygotowana przez PTTK oraz udostępniono kronikę „Stokrotki”, do której wpisywali się uczestnicy rajdu, dokumentując swój udział w tak ważnym turystycznym wydarzeniu – dodaje opiekun SKKT. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową plakietkę, która symbolizowała 25-lat funkcjonowania Rajdu „Powitanie Szkoły”, nad którego organizacją czuwają od lat Agata Niemiec i Lech Tota. Inicjatorką wędrówek była natomiast Janina Strzyżewska, pierwsza opiekunka koła.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły