Zabrał dzieci na przejażdżkę ciągnikiem. Był pijany

31.05.2019

Zabrał dzieci na przejażdżkę ciągnikiem. Był pijany

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 42-latek zatrzymany przez lublinieckich policjantów. Mężczyzna w takim stanie postanowił wsiąść za kierownicę ciągnika rolniczego. Mało tego, w skrzyni ładunkowej… przewoził dzieci. Na dodatek okazało się, że nie ma uprawnień, bo stracił je za jazdę po pijanemu.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Jeżowa. Mundurowi na ulicy Asfaltowej zauważyli ciągnik rolniczy z doczepioną skrzynią ładunkową, w której… znajdowały się dzieci. Policjanci natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. Jej efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. 42-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego nie dość, że przewoził swoich „pasażerów” w sposób niezgodny z przepisami to jeszcze kierował traktorem mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że stracił on już wcześniej swoje prawo jazdy za podobne zdarzenie. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły