Zagramy z Orkiestrą na placu Biegańskiego

11.01.2019

Zagramy z Orkiestrą na placu Biegańskiego

Akcji charytatywnych jest wiele. Nie ma jednak drugiej takiej, jak ta zainicjowana przed blisko trzydziestoma laty przez Jurka Owsiaka. Rokrocznie w jedną, styczniową niedzielę, nasz kraj – za sprawą finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zalewa fala czerwonych serduszek. Nie inaczej będzie 13 stycznia.

Tradycyjnie, skoro świt setki wolontariuszy wyruszy by z puszkami odwiedzić wszystkie częstochowskie dzielnice. Samo serce orkiestry w naszym mieście zabije oczywiście na placu Biegańskiego. Czeka nas wiele atrakcji. O godz. 11.00 wystartuje VII Częstochowski Bieg „Policz się z cukrzycą”, przed którym o rozgrzewkę zadbają instruktorzy z klubu fitness. O godz. 12.00 Alejami ruszy „Parada Serc”, która zakończy się na placu Biegańskiego wspólnym zdjęciem. Z kolei o godz. 13.00 „Maciek Team” zaprosi na animacje taneczne, a później czeka nas prawdziwe koncertowe szaleństwo. Na scenie 27. Finału WOŚP w Częstochowie wystąpią: Wisien (godz.13.30), Eternal Spiritis (godz.14.30), RobGitarnik (godz.15.50), Wszyscy byliśmy harcerzami (godz.17.00), Pączki w Tłuszczu (godz.18.00). Gwiazdą wieczoru będzie Big Cyc – koncert rozpocznie się o godz. 20.15.

Podczas Finału WOŚP na placu Biegańskiego będzie można spróbować grochówki, skorzystać z wielu stoisk dla dzieci i kupić cegiełkę fantową. Poza samym centrum na częstochowianki i częstochowian również będzie czekać moc ciekawych imprez. Chociażby paintball organizowany przez „Fort Belweder”, czy VI Śląska Integracja Terenowa, organizowana przez Trawers 4×4 i Azymut 4×4.

Wymienione imprezy to oczywiście nie cały program. O szczegółach można przeczytać na stronie www.wosp.czest.pl.

W ubiegłym roku, w Częstochowie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać rekordową kwotę –  ponad 400 tys. zł. Tegoroczna – 27. już zbiórka – zostanie przeznaczona na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce jest ich dziś blisko 50. Swoim zasięgiem obejmują teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

  • Katarzyna Gwara
Najnowsze artykuły