Zakończenie roku szkolnego w “Sienkiewiczu”

23.06.2023

Zakończenie roku szkolnego w “Sienkiewiczu”

To z pewnością najbardziej wyczekiwany moment przez wszystkich uczniów – koniec roku szkolnego. Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza odebrali już swoje świadectwa, podobnie jak reszta uczniów w całej Polsce.

Koniec roku szkolnego wypadł w tym roku wyjątkowo korzystnie, ponieważ wcześniej niż zazwyczaj. Bywało, że zakończenie roku szkolnego świętowano 24 i 25 czerwca. Taka rozbieżność terminów wynika z przepisów – zgodnie z nimi ostatnie lekcje w szkołach odbywają się w piątek po 20 czerwca. O terminie zakończenia wiadomo już wcześniej z kalendarza przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Co ciekawe, w tym roku wakacje będą rekordowo długie – nie tylko ze względu na wcześniejsze zakończenie roku szkolnego. Uczniowie wrócą do szkół dopiero 4 września, ponieważ 1 września wypada w piątek, więc rok szkolny rozpocznie się dopiero po weekendzie.

 

Drodzy uczniowie! Życzymy Wam radosnych, słonecznych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji! Mamy nadzieję, że jesteście zadowoleni z wyników, które osiągnęliście w tym roku szkolnym. Bez względu na wszystko – pora na zasłużony wypoczynek!

fot. ts

  • red.
Najnowsze artykuły