Zakończyła się kolejna edycja Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego

26.05.2024

Zakończyła się kolejna edycja Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego

Promocja  studiowania na kierunkach technicznych i ekonomicznych to główny cel Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego. Od roku 2009 stał się imprezą cieszącą się wielką popularnością wśród młodzieży ze szkół średnich Częstochowy i regionu. 23 maja br. zakończyliśmy tegoroczną edycję wydarzenia.

Blisko 600 uczniów szkół średnich z Częstochowy oraz Radomska podczas sześciu bezpłatnych wykładów, przygotowanych przez pracowników Politechniki Częstochowskiej, zdobywało wiedzę z dziedziny architektury przyszłości, zarządzania finansami, transformacji energetycznej, bioniki, energetyki jądrowej oraz fizyki. Dla uczestników wydarzenia przygotowano również ofertę blisko 30 zajęć laboratoryjnych.

Częstochowski Uniwersytet Młodzieżowy to znakomita okazja do pogłębienia wiedzy z zakresu nauk technicznych i ekonomicznych, ale największe emocje towarzyszą losowaniu atrakcyjnych nagród. Firma Maskpol SA ufundowała nagrodę główną w postaci nowoczesnego tabletu. Wiktoria Skorupska, uczennica  VIII Liceum Samorządowego im. gen. J. Sowińskiego, nie kryła zarówno radości, jak i olbrzymiego zaskoczenia, kiedy okazało się, że jest już szczęśliwą posiadaczką tak wartościowej nagrody. Równie atrakcyjne nagrody – smartwatche – trafiły w ręce  Natalii Śliwy z I LO. im. J. Słowackiego i Adama Pułkownika z Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. St. Żeromskiego, ich fundatorem była firma Brembo. Koszulki i proporce z podpisami piłkarzy RKS Raków mogły zadowolić nie tylko kibiców piłkarskich. Natomiast władze Politechniki Częstochowskiej dla uczniów przeznaczyły okolicznościowe nagrody w postaci głośników i słuchawek. Te upominki wylosowali:

Martyna Nawara (II. LO. im. R. Traugutta),
Oliwia Stachera (VIII Liceum Samorządowego im. gen. J. Sowińskiego),
Kacper Skubała (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. St. Żeromskiego),
Maksymilian Bodzioch (IV LO im. H. Sienkiewicza),
Mateusz Suski (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. St. Żeromskiego),
Przemysław Woźniak (Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. J. Groszkowskiego w Radomsku),
Piotr Bojor (VIII Liceum Samorządowego im. gen. J. Sowińskiego),
Katarzyna Zawadowicz (I. LO im. J. Słowackiego),
Maja Kamala (I. LO im. J. Słowackiego).
Patronaty honorowe nad imprezą objęli: JM Rektor Politechniki Częstochowskiej, Prezydent Częstochowy oraz Śląski Kurator Oświaty.

Obsługę medialną wydarzenia zapewniła Telewizja Orion.

fot. Nathalie Koła, Laura Pietrzak

  • Mat. pras. PCz
Najnowsze artykuły