23.02.2018

Zapiski zabójczyni

„Zapiski zabójczyni” to najnowsza powieść częstochowskiej pisarki Barbary Rosiek. Autorka opisuje losy młodej kobiety, która podejmuje krucjatę przeciwko mężczyznom krzywdzącym kobiety.

Do tej pory Basia brała w swoje ręce losy ludzi po przejściach: uzależnionych, ofiar przestępstw, chorych psychicznie – osób obciążonych traumą, doświadczonych przez życie. Kiedy ze względu na problemy psychiczne odebrano jej prawo do dalszej opieki nad pacjentami, postanowiła zająć się… oprawcami. Czy sprawiedliwość istnieje? Ile ma twarzy? Czy Basia jest sprawiedliwością? Nic nie usprawiedliwia zbrodni – a czy zbrodnia usprawiedliwia Basię? Odpowiedzi na wszystkie te pytania odnajdziemy w najnowszej książce częstochowskiej autorki. – W książce opisuję losy osoby niekochanej – mówi autorka. – Jest to dziennik mojej córki, która jest psychiatrą w Warszawie i jest seryjną morderczynią. Książka opisuje mój profil psychologiczny jako matki, życie pełne lęków i obaw. A zakończenie jest totalnie zaskakujące… – twierdzi.

 

Barbara Rosiek – poetka, prozaik, psycholog kliniczny. Ukończyła IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie, a później Uniwersytet Śląski w Katowicach z tytułem magistra psychologii klinicznej. Zadebiutowała książką „Pamiętnik narkomanki” w 1985 roku. Tytuł trafił do księgi Polskich Rekordów Guinessa jako najczęściej wznawiana książka w kraju. Adaptacji podjęły się między innymi teatry z Olsztyna, Częstochowy, Elbląga, Radomia, Rzeszowa, Zielonej Góry, Sosnowca, Bielska-Białej i Sieradza. Prywatnie autorka pomaga jako wolontariuszka-psycholog osobom chorym, uzależnionym i pokrzywdzonym.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły