Zatrzymał poszukiwanego, który… mieszkał w szałasie

09.05.2022

Zatrzymał poszukiwanego, który… mieszkał w szałasie

Dzielnicowy z Koziegłów zatrzymał bezdomnego 50-latka. Mężczyzna mieszkał w prowizorycznym szałasie, w masywie leśnym w Poraju. Nie wiedział nawet, że jest poszukiwany.

Dzielnicowy z Koziegłów młodszy aspirant Adam Smereczyński podczas obchodu rejonu służbowego w jednej z rozmów z mieszkańcem, uzyskał informację, że w masywie leśnym w Poraju najprawdopodobniej w bardzo trudnych warunkach mieszka nieznany mężczyzna. Zaraz po tym przystąpił do działania i postanowił sprawdzić tę informację. Rzeczywiście w samym środku lasu trafił na prowizoryczny szałas. Wewnątrz zastał mężczyznę, który oświadczył, że od sierpnia ubiegłego roku mieszka w tym miejscu. Ponieważ nie ma dachu nad głową, ani kontaktu z rodziną, wybrał właśnie to miejsce.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że to 50-latka z Rudnika Wielkiego, poszukuje Sąd Rejonowy w Myszkowie. Mężczyzna nie stosował się do sądowego zakazu, za co został skazany na karę pozbawienia wolności. Przestępca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi doprowadzą go do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 5 miesięcy.

  • kg
Najnowsze artykuły