Zatrzymali mężczyznę, który chciał ukraść paliwo

08.12.2022

Zatrzymali mężczyznę, który chciał ukraść paliwo

24-latek został złapany na gorącym uczynku, w momencie, kiedy zdążył już spuścić kilkadziesiąt litrów oleju napędowego. Gdy próbował uciec, zranił mężczyznę, który zablokował drogę pojazdem.

-W minioną sobotę, 3 grudnia około godziny 23:20 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia mężczyzny, który usiłował ukraść paliwo z samochodu ciężarowego, zaparkowanego w rejonie ulicy Kołłątaja w Kłobucku. Do obsługi zgłoszenie skierowano kryminalnych wraz z technikiem kryminalistyki- informuje Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku.

Policjanci po dotarciu na miejsce zastali mieszkańców, którzy ujęli złodzieja. Podczas próby ucieczki, 24-latek uszkodził nogę jednego z mężczyzn, kiedy próbował zablokować drogę innym pojazdem. Poszkodowany mężczyzna trafił do częstochowskiego szpitala na szczegółowe badania.

Złodziej został zatrzymany i umieszony w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty karne dotyczące usiłowania kradzieży paliwa oraz uszkodzenia ciała. Za popełnione przestępstwa grozi mu kilka lat pozbawienia wolności. Sprawą zajmie się prokuratura oraz sąd.

 

  • opr. NL
Najnowsze artykuły