Zbierali dary dla rodaków

15.11.2018

Zbierali dary dla rodaków

Los rodaków mieszkających na Kresach nie jest obojętny mieszkańcom gminy Janów, którzy po raz kolejny włączyli się do akcji charytatywnej pomocy Polakom na Kresach. W jej ramach prowadzona była zbiórka artykułów żywnościowych, słodyczy, nowych zabawek i artykułów szkolnych. Wszystkie trafią do polskich rodzin mieszkających w okolicach Wilna, Grodna i Lwowa.

Akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Kresach od lat organizuje Stowarzyszenie Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie. Akcja oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej. Polega na zbiórce artykułów, którymi w okresie przedświątecznym będą obdarowane polskie szkoły w okolicach białoruskiego Grodna, ukraińskiego Lwowa oraz Wilna na Litwie.

Partnerami akcji są: Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie, Bielsku Białej i Bytomiu, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, Bracia Rycerze Kolumba w Częstochowie, Solidarność w  Częstochowie, częstochowskie szkoły podstawowe i średnie, gminy: Janów, Olsztyn, Mstów, Rędziny, Poraj, Konopiska, Poczesna, Kruszyna oraz Starostwo Powiatowe w Częstochowie.

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. UG Janów
Najnowsze artykuły