Zbiórka krwi już 17 grudnia! Zdaj egzamin z człowieczeństwa!

05.12.2022

Zbiórka krwi już 17 grudnia! Zdaj egzamin z człowieczeństwa!

Częstochowski Legion – Klub HDK organizuje akcję krwiodawstwa “4 Świąteczna Zbiórka Krwi “. Zbiórka krwi odbędzie się 17 grudnia 2022 r. w godzinach 10:00 – 14:00. W Terenowym Oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Kopernika 38 (budynek przychodni MSWiA).

Spotkanie odbędzie się jak zwykle w przyjemnej atmosferze i z dodatkowymi atrakcjami dla osób, które przyjdą podzielić się z potrzebującymi tym co najcenniejsze, krwią czyli lekiem, którego nie można wyprodukować.

Zostać krwiodawcą może osoba w wieku 18-60 lat, która jest zdrowa i waży nie mniej niż 50kg. Pamiętać należy aby w dniu poprzedzającym donację najlepiej odstawić wszelkie używki, ograniczyć tłuste potrawy oraz dobrze nawodnić organizm czyli wypić dużą ilość wody zamiast kawy czy herbaty. W dniu donacji również nie można zapominać o nawodnieniu organizmu oraz koniecznie należy zjeść lekkie śniadanie. Nie należy oddawać krwi na czczo!

Zdaj egzamin z człowieczeństwa – oddaj krew na święta! – m. in. takim hasłem oddział Częstochowski Legion zachęca do udziału w wydarzeniu. Dodatkowo przygotowana zostanie strefa edukacyjna o krwiodawstwie, wiele atrakcji dla krwiodawców oraz będzie można przekąsić coś słodkiego.

  • mat. pras.
Najnowsze artykuły