Zbliża się VII edycja Jurajskiego Festiwalu Sztuki i Wina

07.07.2023

Zbliża się VII edycja Jurajskiego Festiwalu Sztuki i Wina

Siódma edycja Jurajskiego Festiwalu Sztuki i Wina zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie oraz gospodarz – Jurajska Gmina Olsztyn zapraszają wszystkich do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w dniach 14-16 lipca 2023r.

W drugi weekend lipca Rynek w Olsztynie zamieni się w raj dla miłośników sztuki, muzyki i dobrego wina. W trakcie trzydniowego festiwalu kilkudziesięciu wystawców wina i rzemieślników będzie prezentować swoje wyroby. Na uczestników czekają również liczne wystawy, warsztaty i koncerty. Pierwsze stoiska wystawiennicze pojawią się w piątek o godz. 16:00. Tego dnia odbędzie się także wernisaż akwarelisty Redi Bo. Za oprawę muzyczną w piątkowy wieczór odpowiedzialni będą CIZZZ Big Band oraz Projekt muzyczny ABBA Forever, a o godz. 20:00 rozpocznie się potańcówka w stylu retro z udziałem Częstochowskiego Teatru Tańca.

Główny koncert odbędzie się podczas drugiego dnia Festiwalu – w sobotę 15 lipca. Wówczas na scenie pojawi się Łukasz Zagrobelny wraz z Chórem Collegium Cantorum, którzy zaprezentują słuchaczom największe przeboje The Beatles. Tego dnia na scenie pojawią się również Chór AKORD, tarnogórski Chór „Słowiczek”, Ampera oraz Paweł Łowicki Band. Otwarcie stoisk z wyrobami rzemieślniczymi nastąpi już o godz. 11:00. W sobotę w restauracji Kuźnia Smaku odbędą się również warsztaty winiarskie z Michałem Bardelą – redaktorem naczelnym magazynu „Czas Wina” oraz z dietetyk Anetą Mazurek. Całość dopełni kolorowa parada z Bachusem, prezentacja sera, przejazd miłośników skuterów VESPAniały Zlot, występy zespołu folklorystycznego Wrzosowianie oraz szczudlarzy z Grupy Artystycznej Galimatias. Dla dzieci przygotowano warsztaty plastyczne.

Ostatni dzień festiwalu rozpocznie się otwarciem stoisk wystawienniczych o godz. 11:00. Niedzielne popołudnie uświetni występ zespołu regionalnego „Dolina Popradu” z Piwnicznej Zdroju, a także koncert Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec w repertuarze Bee Gees. Z kolei dla fanów dobrej kuchni przygotowano pokaz kulinarny dietetyk Małgorzaty Stanior. Na najmłodszych uczestników wydarzenia czekać będzie malarska akcja plastyczna. Siódmą edycję festiwalu zakończy koncert Mikołaja Kubickiego, znanego pod pseudonimem Meek, Oh Why? Serdecznie zapraszamy!

  • mz
Najnowsze artykuły