Zdecyduj, gdzie zatrzyma się muzyczny autobus

13.04.2018

Zdecyduj, gdzie zatrzyma się muzyczny autobus

Red Bull Bus wkrótce wyruszy w podróż po Polsce. Tym razem będzie się bujać w rytmie nadawanym przez Quebonafide, jednego z najpopularniejszych polskich raperów. Na trasie będzie miał siedem przystanków. O tym, gdzie się zatrzyma, zdecydują fani. Do 23 kwietnia każdy może zagłosować na jedno z dziesięciu miast na stronie www.redbullmusic.pl/quebonafide. Wśród nich jest oczywiście Częstochowa!

Quebonafide to obecnie jedna z najgorętszych hiphopowych ksywek na polskiej scenie. Jego wspólny projekt z Taco Hemingwayem to teraz jedno z największych wydarzeń muzycznych 2018 roku. W czerwcu Quebonafide wyruszy w trasę koncertową Red Bull Music Presents, której kierunek wyznaczą fani rapera. Głosować mogą codziennie, do 23 kwietnia, na jedno spośród dziesięciu miast, a są nimi: Toruń, Bydgoszcz, Częstochowa, Słupsk, Radom, Elbląg, Szczecin, Sosnowiec, Tarnów i Piotrków Trybunalski. Swoje typy należy wskazywać na stronie www.redbullmusic.pl/quebonafide, gdzie na bieżąco można również śledzić wyniki wyścigu miast. W miastach z największą liczbą głosów odbędą się bezpłatne koncerty.

Quebonafide zadebiutował trzy lata temu albumem „Ezoteryka”, który okrzyknięty został jednym z najlepszych hiphopowych debiutów 2015 roku. Album sprzedał się w ponad 30 tysiącach egzemplarzy i pokrył się platyną. W ramach swojej wytwórni QueQuality, raper zaczął gromadzić młodych twórców, z którymi w 2016 roku wydał album „Hip-hop 2.0”. W międzyczasie zaczął pracować nad swoim najbardziej ambitnym jak dotąd projektem – albumem „Egzotyka”, na który każdy z utworów nagrał w innym kraju. Płyta ukazała się w 2017 roku i zdobyła status podwójnej platyny oraz tytuł najlepiej sprzedającego się polskiego albumu minionego roku.

To właśnie podróż będzie też tematem przewodnim Red Bull Music Presents: Quebonafide on Tour, na co wskazuje nietypowy klip zapowiadający trasę. Zobaczyć go można na https://www.redbull.com/pl-pl/red-bull-music-presents-quebonafide-on-tour

Więcej informacji na: www.redbullmusic.pl/quebonafide

  • kg
Najnowsze artykuły