Zderzenie na ul. Górniczej w Kłobucku. Jeden z pojazdów dachował

17.02.2022

Zderzenie na ul. Górniczej w Kłobucku. Jeden z pojazdów dachował

Poważne zdarzenie na ul. Górniczej w Kłobucku. Kierowca mercedesa jadąc w kierunku Krzepic, zaczął wyprzedzać na skrzyżowaniu z ul. Drukarską, po czym uderzył w skodę, która dachowała. Sprawca wraz z pasażerem uciekli.

Do zdarzenia doszło w środę, 16 lutego, kilka minut po godzinie 12.00. Oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Górniczej i Drukarskiej w Kłobucku.

Jak ustalili funkcjonariusze kierowca mercedesa jadącego ul. Górniczą w kierunku Krzepic, podjął niedozwolony manewr wyprzedzania na skrzyżowaniu z ul. Drukarską, po czym uderzył w skodę, której kierowca wykonywał prawidłowy manewr skrętu w lewo. Po uderzeniu skoda dachowała. Ostatecznie oba pojazdy zatrzymały się w przydrożnym rowie.

Skodą kierował 49-letni mężczyzna, mieszkaniec województwa śląskiego, który był trzeźwy i na skutek zdarzenia nie odniósł poważnych obrażeń ciała.

Z ustaleń policjantów wynika, że mercedesem podróżowało trzech mężczyzn, prawdopodobnie obcokrajowców. Dwóch z nich, kierowca oraz pasażer siedzący z przodu, bezpośrednio po kolizji, przed przyjazdem służb, opuściło pojazd i oddaliło się z miejsca zdarzenia. Przy samochodzie pozostał trzeci mężczyzna, 41-letni obywatel Gruzji.

Z uwagi na powyższe okoliczności na miejscu zdarzenia pracowali również kłobuccy kryminalni wraz z technikiem kryminalistyki. Aktualnie wszystkie okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane przez kłobuckich policjantów. Podczas wykonywania policyjnych czynności droga krajowa nr 43 nie była zablokowana.

 

  • kg
Najnowsze artykuły