Zmarła aktorka Marzena Kipiel-Sztuka, serialowa Halinka Kiepska

09.06.2024

Zmarła aktorka Marzena Kipiel-Sztuka, serialowa Halinka Kiepska

Zmarła aktorka Marzena Kipiel-Sztuka (58 lat) – poinformowała w niedzielę Telewizja Polsat. Popularność przyniosła jej rola Halinki Kiepskiej w serialu “Świat według Kiepskich”.

“Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Kipiel-Sztuka” – napisała w mediach społecznościowych aktorka Renata Pałys, która również występowała w serialu “Świat według Kiepskich”.

 

“Niezapomniana Halinka Kiepska, ale przede wszystkim dobry, kochany człowiek. Kobieta dynamit, kochająca swoją pracę. Realizowała ostatnio z pasją swój autorski projekt sceniczny: +Życie nie musi być Kiepskie+. Uwielbiała śpiewać, była skarbnicą zawodowych anegdot. Miałam ogromną przyjemność spotkać się z Nią na planie +Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny+, gdzie kreowała w jednym z sezonów rolę Kopczykowej” – napisała aktorka Gabriela Oberbek w mediach społecznościowych.

 

Dodała, że Marzena Kipiel-Sztuka “miała trudne, ale kolorowe życie, które wypełniała swoją nieprzeciętną charyzmą”. “Marzenko, gdziekolwiek jesteś – dziękuję za spotkania, rozmowy, budujące słowa i zaraźliwy humor. Mówiłaś: +wkładam koronę i jadę+. Mam nadzieję, że z koroną na głowie realizujesz na górze swoje kolejne niebanalne pomysły. Do zobaczenia” – czytamy we wpisie Oberbek.

 

Marzena Kipiel-Sztuka urodziła się 19 października 1965 r. w Legnicy. Ukończyła legnickie Technikum Budowlane, z wykształcenia była magistrem zarządzania zasobami ludzkimi.

 

W latach 1987–1989 pełniła funkcję suflera w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Od 1989 do 2000 występowała w Teatrze Dramatycznym w Legnicy. Jej debiutem teatralnym była rola salowej i sanitariuszki w “Szpitalu rejonowym” Christo Bojczewa w reż. Józefa Jasielskiego na scenie legnickiego Teatru Dramatycznego.

 

W 1991 r. zdała egzamin eksternistyczny. W 1993 r. otrzymała nagrodę Złota Iglica w plebiscycie na najlepszych dolnośląskich artystów.

 

Popularność przyniosła jej rola Halinki Kiepskiej w serialu “Świat według Kiepskich”, który był emitowany na antenie Polsatu w latach 1999-2022.

 

W sierpniu 2014 r. otrzymała “Kryształowy Granat” dla najkomiczniejszej aktorki sezonu 2013/2014 na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu.

 

W ostatnim czasie realizowała swój autorski projekt sceniczny pt. “Życie nie musi być Kiepskie”.(PAP)

 

 

akr/ amac/

  • Anna Kruszyńska
Najnowsze artykuły