Częstochowa. Zmiany w komunikacji miejskiej od 13 grudnia. Sprawdźcie szczegóły!

12.12.2023

Częstochowa. Zmiany w komunikacji miejskiej od 13 grudnia. Sprawdźcie szczegóły!

W najbliższą środę uruchomiony zostanie nowy przystanek dla linii 39 i 58 przy ulicy Bugajskiej. Skończą się też objazdy linii 11, 21, 22 i 37 w rejonie Jasnej Góry.

Od 13 grudnia – w celu poprawienia dostępu do komunikacji miejskiej – zostanie uruchomiony nowy przystanek  linii 39 i 58 o nazwie ,,MICHALINY” przy ulicy Bugajskiej. Będzie obowiązywał tylko w kierunku alei Wojska Polskiego. Będzie umiejscowiony między skrzyżowaniem z ulicą Michaliny a przejazdem kolejowym. Ze względów technicznych nie ma tam możliwości wyznaczenia przystanku w kierunku Kręciwilka i Olsztyna.

W środę powrócą także na swoje podstawowe trasy linie 11, 21, 22 i 37 w rejonie Jasnej Góry, a linia 37 – także w Kawodrzy.
Linia 11 powróci na trasę przez ul. 7 Kamienic. Zamiast do pętli na ul. Zaciszańskiej, autobus pojedzie przez ul. św. Jadwigi do pętli ,,CMENTARZ ŚW. ROCHA”.
Linie 21 i 22 będą kursować w obu kierunkach przez ulice Pułaskiego, św. Kazimierza (powrót przez ul. św. Augustyna) do ul. św. Barbary. W związku z finalizacją prac przy przebudowie ulic Głównej i Przejazdowej, będzie można spodziewać się znacznej poprawy punktualności tych dwóch linii.
Linia 37 zostanie skrócona do pętli ,,KAWODRZA GÓRNA”, bez dojazdu do przystanku ,,Grafików’’. Na wniosek mieszkańców Kawodrzy w godzinach przedpołudniowych przywrócony będzie rozkład obowiązujący przed tegorocznymi wakacjami.

na bazie informacji Wydziału Inżynierii Miejskiej i Kontroli UM

  • źródło: UM Częstochowy
Najnowsze artykuły