Zmiany w kursowaniu linii autobusowych nr 20, 17 i 38

27.07.2023

Zmiany w kursowaniu linii autobusowych nr 20, 17 i 38

Wydział Inżynierii Miejskiej i Kontroli Urzędu Miasta poinformował, że wraz z dniem 1 sierpnia (wtorek) wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu trzech linii autobusowych: 20, 17 oraz 38.

Linia nr 20

W związku z przebudową ul. Jesiennej na początku ubiegłego roku zmieniono trasę linii autobusowej nr 20. Roboty zostały już zakończone, w związku z czym ogłoszono przywrócenie starej trasy w południowej części miasta. Autobus nr 20 ponownie pojedzie ulicami: Orkana, 11 Listopada, Jesienną, Rydza-Śmigłego i Jagiellońską. Jednak ze względu na przebudowę al. Wojska Polskiego wciąż obowiązywać będzie objazd w centrum miasta.

Linia nr 17

Jak poinformował UM Częstochowy: „na wniosek mieszkańców Gnaszyna, autobusy zmierzające na ulicę Ekonomiczną codziennie na godzinę 6, 14 i 22, jak również odjeżdżające z pętli Dźbów KSSE Skorki po tych godzinach, będą wykonywały przejazd przez przystanek GRAFIKÓW (skrzyżowanie ulic Kolorowej i Busolowej). Wydłużenie trasy na odcinku od Liszki Dolnej do pętli Dźbów KSSE Skorki wciąż będzie obowiązywało.

Linia nr 38

Od poniedziałku do soboty nastąpi wyrównanie rozkładu jazdy. W dni robocze w miesiącach szkolnych autobusy wieczorne wciąż kursować będą o ok. godzinę dłużej niż w wakacje i soboty.

Fot.1. UM Częstochowy

  • opr. mz
Najnowsze artykuły