Znaleziono niewybuch przy ul. Kossaka w Częstochowie. Na miejsce wezwano saperów

30.01.2023

Znaleziono niewybuch przy ul. Kossaka w Częstochowie. Na miejsce wezwano saperów

Pracownicy wykonujący roboty ziemne przy ul. Kossaka w Częstochowie natknęli się dziś na niewybuch. Podjęto decyzję o ewakuacji osób, zamieszkujących domy w promieniu 100 metrów. Na miejsce wezwano specjalną jednostkę saperów z Gliwic. Obszar zabezpieczany jest przez częstochowską policję i straż pożarną. Cała akcja może potrwać do wieczora.

 

-Trudno na tę chwilę powiedzieć, jakiego rodzaju jest to niewybuch. Określić to będzie mogła dopiero specjalna jednostka saperów z Gliwic, która zajmie się jego usunięciem. Ze względu na zagrożenie podjęto decyzję o ewakuacji okolicznych domów w promieniu 100 metrów – mówi podkom. Sabina Chyra-Giereś, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Nieopodal podstawiono autobus, w którym przebywa część ewakuowanych mieszkańców.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że prawdopodobnie dziś nie uda się usunąć zagrożenia i cała akcja przeprowadzona zostanie jutro z samego rana. Osobom, które nie będą mogły spędzić nocy w swoich domach zostanie zapewniony nocleg przez Miejsko-Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 

 

 

Zdjęcia niewybuchu pochodzą od Pana Piotra Jańca

 

fot. Marek Tęcza

 

  • pn
Najnowsze artykuły